Як проходив Луганський регіональний форум «Зміни в 3D: асоціації, бізнес, влада» (фоторепортаж)
28 жовтня у Сєвєродонецьку під патронатом Луганської обласної державної адміністрації відбувся Луганський регіональний форум «Зміни в 3D: асоціації, бізнес, влада».
Як повідомили Параллель-медиа у Департаменті масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, у роботі форуму взяли участь офіційні делегації з районів та міст області, делегація з Львівщини на чолі з головою обласної ради Олександром Ганущиним, представники Донецької та Харківської облдержадміністрацій, керівники провідних промислових підприємства та бізнес-кіл області, народний депутат України Віталій Курило.
Також на форумі були представлені поважні міжнародні організації.
Відкриваючи пленарну частину форуму, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз пояснив вибір такої нетипової як для економічного заходу назви: «Наша мета показати перспективи модернізації регіону одразу в трьох взаємопов’язаних площинах – суспільному житті, економіці та держуправлінні. Тому ми сьогодні говоримо про професійні асоціації як громадські майданчики, які об’єднують активних людей у кожній галузі, бізнес та загальний інвестиційний клімат регіону, а також про владу – надійного партнера громадськості та бізнесу на Луганщині».
«Наш форум – це заявка на успіх Луганщини! Це декларація активної життєвої позиції, підтвердження того, що ми не опустили руки, – зауважив Юрій Гарбуз. – Сьогодні розділена надвоє Луганська область знаходиться в середині рейтингу областей України та міста Києва за об’ємами реалізованої продукції».
Керманич області наголосив, що це стало можливим завдяки продовженню промислових традицій Донбасу такими потужними підприємствами, як ПрАТ «Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс», ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря», ТОВ НВФ «Мікрохим», ПАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат».
Учасники форуму мали змогу ознайомитися з представленими на розгорнутій експозиції досягненнями та інвестиційними пропозиціями 37 провідних промислових та аграрних підприємств регіону.
Також на майданчиках широко були представлена продукція підприємств харчової та переробної галузі, фармакології та фармацевтики, легкої промисловості області.
Юрій Гарбуз разом з гостями форуму оглянув модулі з представленими пропозиціями підприємств та зазначив, що Луганщина має всі шанси підкорювати ринки не тільки нашої країни, але й далеко за її межами.
Під час форуму Юрій Гарбуз підписав меморандуми про співпрацю та співробітництво між облдержадміністрацією та ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН», Державним концерном «Укроборонпром», громадською організацією «Європейська соціальна академія», Асоціацією «Український кооперативний альянс», сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «Перший національний аграрний кооператив», Благодійною організацією «Благодійний фонд «Фундація «Аграрна наддержава», громадською організацією «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» та Польсько-Українською Господарчою Палатою.
Це в свою чергу дасть міцний поштовх для відновлення та реформування усіх сфер життя Луганщини.
Також під час Луганського регіонального форуму відбулось урочисте вручення номінації «Інвестор року». Відзначеними нагородою стали Олексій Вадатурський (ТОВ СП «Нібулон»), Олексій Бурдін (ТОВ «Марківський сирозавод»), Елен Олієв (ТОВ «Кепітал груп»), Володимир Єлісєєв (ПрАТ «Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс»), Михайло Бренер (ТОВ НВФ «Мікрохим»), Геннадій Мінін (ПАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат»).
Під час Луганського регіонального форуму «Зміни в 3D» презентовано Агенцію регіонального розвитку та Стратегію розвитку Луганської області до 2020 року.
З цього приводу Юрій Гарбуз зазначив: «Сьогодні у нас є чітке бачення майбутнього регіону, наша дорожня карта на чотири роки вперед. Це Стратегія розвитку Луганської області до 2020 року. У нас є інструмент для її реалізації. Це Агенція регіонального розвитку Луганської області. Але головне, що у нас є, це Люди – наш безцінний кадровий потенціал».
Для реалізації задач Стратегії розвитку Луганської області до 2020 створена знову Агенція регіонального розвитку, місія якої – розвиток і відбудова Луганщини.
Агенція – це перш за все неприбуткова, небюджетна установа, яка створена для ефективної реалізації державної регіональної політики на території регіону, його відбудови та розвиток.
Засновником Агенції регіонального розвитку є Луганська обласна державна адміністрація, а співзасновниками – Торгово-промислова палата і громадські організації.
Діяльність Агенції розділено на три пріоритетні напрями: підготовка та реалізація проектів регіонального розвитку, підготовка та моніторинг Стратегії, програм розвитку та інших програмних документів, залучення та супроводження інвестицій в область.
Напрямами реалізації проектів Агенції регіонального розвитку визначено: інфраструктура та дорожнє будівництво, підтримка культури та мистецтва, проектів розвитку спорту та молоді, медицини, енергетики та енергозбереження, розвитку ЖКГ, освіти, спрямовані на розвиток промисловості.
Агенція буде складатися з Наглядової ради, Директора та персонал.
Зараз діяльність Агенції регіонального розвитку сфокусована на відновленні житла та інфраструктури, підтримці малого бізнесу та кооперації на селі, підвищення енергоефективності регіону, впровадження децентралізації та допомога новоствореним громадам.
Стратегія розвитку Луганської області до 2020 року – це комплексний документ, який окреслює пріоритети та напрями розвитку області у сфері економічної, соціальної та екологічної політики на наступні чотири роки, а також способи та механізми для її втілення. Під час створення документу сформульовано Стратегічне бачення розвитку Луганської області, а також визначено напрями та цілі, з урахуванням наслідків проведення антитерористичної операції на території регіону, структурних змін в економіці Луганщини та у контексті впровадження національних реформ.
А саме: відновлення критичної інфраструктури та послуг, економічне відновлення та сталий розвиток, підвищення спроможності місцевої влади в умовах децентралізації та інформатизації та підвищення безпеки життя та побудови миру.
Відновлення інфраструктури перш за все полягає у відбудові систем з надання державних та муніципальних послуг. Реалізація цих проектів полягає у з’єднанні Луганщини з єдиною енергосистемою України, ремонтом автошляхів «Кільце життя», ремонт мостів, відновлення роботи обласних медичних закладів та обласних закладів соціального захисту.
Важливим завданням втілення Стратегії регіонального розвитку Луганської області до 2020 року є розуміння напрямку руху втілюваних реформ. Тому моніторинг реалізації Стратегії є дуже важливим інструментом для її втілення. Кожні два року, на основі моніторингу реалізації Стратегії, здійснюватиметься оцінка необхідності уточнення та перегляду окремих її елементів у світлі нових тенденцій і обставин, що можуть виникати.