Новини Івано-Франківська та області

Протидія нелегальній міграції. Підсумки 2019 року

Сьогодні ми поговоримо про проблему протидії нелегальній міграції та про роботу Державної міграційної служи України.

Сьогодні ми докладно розповімо про профілактичні заходи  в міграційній сфері (про операцію «Мігрант»). 

Не оминемо уваги  послуги для іноземців та обов’язок реєстрації місця проживання іноземними громадянами та особами без громадянства. І, нарешті – дуже важливе питання - Які правові наслідки виявлення випадків подвійного громадянства?

Наш співрозмовник – перший заступник начальника управління Державної міграційної служби України у Луганській області Олександр Вікторович Церковний.

З 8 жовтня по 19 листопада 2019 року на території України було проведено цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант», спрямовані на нагляд та контроль за виконанням законодавства України у міграційній сфері.

Спільними діями територіальні органи і підрозділи ДМС та Національної поліції України  виявили майже три тисячі порушників міграційного законодавства.

Крім того, за порушення міграційного законодавства понад 6 тисяч іноземців та громадян України було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Найчастіше – у понад 5 тисячах випадків – за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України.

За рахунок стягнених з порушників штрафів бюджет держави поповнився більш як на 10 мільйонів гривень, загалом же накладено понад 13 мільйонів гривень штрафів.

Міжвідомча взаємодія Міграційної служби з Національною поліцією та Державною прикордонною службою спрямована на виявлення та документування порушень міграційного законодавства, а також протидію нелегальній міграції в Україні. Така співпраця сприяє запобіганню порушень міграційного законодавства та значному зниженню рівня нелегальної міграції в країні.

Управління Державної міграційної України в Луганській області разом з іншими відомствами  на території Луганської області проводять цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант». Задача їх проведення - є викриття правопорушників, що порушують вимоги законодавства у міграційній сфері.

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України та зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Найчастіше порушення іноземцями міграційного законодавства України — це перевищення термінів перебування в Україні, законно перебувати в Україні (для країн з безвізовим порядку в'їзду в Україну) — це 90 днів протягом 180 днів.

Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні (ч. 1 ст. 203 КУпАП) передбачає:

- проживання без документів на право проживання в Україні;

- проживання за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився;

- працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України;

- недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання;

- ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування;

- неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в'їзду в Україну у визначений строк;

- порушення правил транзитного проїзду через територію України;

Тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 5100 грн.

Організація роботи по контролю за перебуванням іноземців та осіб без громадянства, а також постійний обмін інформацією між органами місцевого самоврядування з підрозділами міграційної служби забезпечує додержання законності та протидії нелегальній міграції.

Управління Державної міграційної служби України в Луганській області звертається до громадськості щодо прийняття активної участі в профілактичних заходах. Співробітники управління  вдячні за надання будь-яких відомостей про правопорушників міграційного законодавства.

Які існують наслідки для іноземців у разі порушення міграційного законодавства?

Якщо іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули в Україну з тимчасовою метою (бізнес, навчання, працевлаштування, тощо), порушили встановлений законодавством України строк перебування в державі, вони несуть адміністративну відповідальність, передбачену статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за що передбачено стягнення у вигляді штрафу у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень статей 26 та 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці-правопорушники можуть бути примусово повернуті або примусово видворені до країни походження або третьої країни.

Примусове повернення (ст. 26 Закону) застосовується до іноземців, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

У зазначених випадках рішення про примусове повернення може супроводжуватися забороною в’їзду в Україну строком на 3 роки.

Примусове видворення (ст. 30 Закону) застосовується на підставі рішення суду у випадках невиконання в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Примусове видворення іноземця в обов’язковому порядку супроводжується забороною в’їзду в Україну строком на 5 років.

З метою виявлення таких осіб, поліцейськими спільно з міграційною службою проводяться відпрацювання ринків, залізничних вокзалів та залізничних станцій, гуртожитків, приватного сектору, де можуть перебувати іноземці, які тривалий час знаходяться на території району без необхідних документів. Окрім того, мобільними поліцейськими групами здійснюються ретельні перевірки транспортних засобів, зокрема на іноземних номерах, з метою виявлення фактів перевезення нелегальних мігрантів.

Усіх іноземців, які порушуватимуть правила перебування в Україні чи транзитного проїзду через територію нашої держави буде притягнуто до відповідальності.

Постійні профілактичні заходи серед населення та комунікаційна робота з навчальними закладами Луганської області щодо недопущення порушень міграційного законодавства з протидії нелегальної міграції  проявляється у зменшені кількості скоєних правопорушень на території адміністративного обслуговування іноземцями.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також