Новини Івано-Франківська та області

Уряд фінансує програми, пов`язані з інформуванням про НАТО, — Богдан Червак

Як ми вже розповідали,  нещодавно, на замовлення Держкомтелерадіо в Україні проходили  регіональні семінари-тренінги «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» щодо протидії гібридним загрозам у рамках діяльності Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні.

Було проведено  п’ять регіональних семінарів-тренінгів: в Одесі, Чернігові, Львові, Краматорську і Харкові.  План заходів із реалізації Концепції координує Держкомтелерадіо.

Наша мета – розповісти як за допомогою таких тренінгів  навчаються журналісти. Та головне, як нові навички відбиваються на роботі журналістів, як змінюється аудиторія.

Читайте також Семінар-тренінг «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» (частина перша)

Семінар-тренінг «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» (частина друга)

Для нас важливі не тільки тренінги, а те, як вони впливають на «пересічних громадян» щодо  євроатлантичної інтеграції та протидії  інформаційній війні, яку веде проти України держава-агресор Росія.

Отже, наш співрозмовник сьогодні - Богдан Осипович Червак перший заступник Голови Державного комітету телебачення  і радіомовлення України.

Ми поспілкувалися з ним під час семінару «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» у Краматорську. Захід на замовлення Держкомтелерадіо організувало і провело ТОВ «Євромедіа Компані».

Українська влада і українська держава ухвалили всі необхідні нормативно-правові документи, включно зі змінами до конституції України, які не залишають жодних сумнівів в тому, що пріоритетом сучасної української держави у зовнішній політиці є євроатлантичний курс і вступ України до НАТО.

«Україна вже в 2014 році почала набувати безцінного досвіду протидії інформаційній війні, і підсумки цього досвіду ми можемо підбити вже сьогодні, більше того, ми можемо поділитися своїм досвідом із нашими європейськими партнерами», - зазначив, відкриваючи семінар, перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Він наголосив, що Україна у протидії російській інформаційній агресії не пішла тим шляхом, яким пішла РФ, яка сконцентрувала медійний ресурс в одних руках і використовує його у пропагандистських цілях.

«Ми допустили плюралізм і свободу думки, свободу висловлювання. Україна зберегла за собою статус демократичної держави, яка дотримується принципів свободи слова», - зазначив Богдан Червак.

Поговорили ми з ним і про роль мас-медіа у цьому процесі, про те, що ЗМІ мають зберегти європейські цінності та не перетворитися у рупор пропаганди.

За словами Богдана Червака, вперше за багато років український уряд почав виділяти кошти на конкретні програми, пов`язані з інформуванням українського населення про всі аспекти взаємодії України і НАТО.

І найголовніше, що на відміну від попередніх років ставиться конкретна і чітка мета – не просвітницька місія про НАТО, а вступ України до Альянсу.

«Ми ставимося до НАТО як до партнера, і хочемо, щоб наші стосунки з НАТО вибудовувалися на партнерських засадах. І сьогодні для цього є всі підстави» - зауважив Богдан Червак.

За словами Богдана Червака, український Уряд фінансує програми, пов`язані з інформуванням громадян про всі аспекти взаємодії України і НАТО, попереду – багато роботи, але  дуже важливу роль мають зіграти українські мас-медіа, у тому числі і місцеві.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також