День відкритих дверей у Луганському регіональному офісі «U-LEAD з Європою»
14 лютого 2010 року у Луганському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» відбувся День відкритих дверей.
Участь у ньому взяли Міхаела Лотрінг, керівниця фінансової команди Програми «U-LEAD з Європою», Денис Ткачов, менеджер Східного Хабу Програми, команда Луганського регіонального офісу U-LEAD, представники громад області, обласної влади, місцевих ЗМІ.
У вітальному слові Денис Ткачов підкреслив, що U-LEAD продовжує роботу в оновленому форматі.
«Основними нашими партерами є об’єднані територіальні громади, ми будемо й надалі підтримувати їх прагнення до спроможного, успішного існування», - зазначив він.
Нагадаємо, «Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією».
Під час діалогу в форматі круглого столу присутнім були представлені проекти, що будуть реалізовуватися «Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» і GIZ в Україні в цілому і у Луганській області, зокрема.
Проект «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Східній Україні» має на меті покращення постійного доступу населення в громадах до послуг з психосоціальної підтримки.
Проект «Підтримка громад: розробка та реалізація стратегій з питань охорони здоров’я та соціальних послуг» - це комплексне вирішення проблем медичного обслуговування, зокрема, у сільській місцевості, яке передбачає не лише стратегічне бачення, а й побудову закладів охорони здоров’я та надання соціальних послуг.
Найближчим часом буде обрані ОТГ, що візьмуть участь в реалізації цих проектів.
Керівник Луганського РО Ігор Агібалов підкреслив, що за три роки роботи представництво U-LEAD на Луганщині стало справжньою школою проектного менеджменту, підготувало близько 100 фахівців для ОТГ.
Вони засвоїли навички бюджетування та формування прозорих бюджетів, механізми передачі соціальних об’єктів у власність ОТГ, формування власної системи соціально-гуманітарного простору.
Подальша спільна перспектива, яку бачать в Луганському РО, це формування стратегій місцевого розвитку громад та, на їх основі, втілення спільних з об’єднаними громадами, проектів.
Експерти регіонального офісу також продовжуватимуть супровід реалізації медичної реформи, консультуватимуть представників ОМС та громадянського суспільства з метою зміцнення створених ОТГ.
«За сприяння U-LEAD відновлено обласний конкурс фінансування проектів місцевого розвитку, - підкреслив Ігор Агібалов, - Ми стали опорним центром для реалізації багатьох програм міжнародної технічної допомоги та обласних ініціатив».
Представники громад, чиє формування відбувалося у безпосередній співпраці з Програмою, зазначили, що фахові консультації з організаційних, юридичних питань сприяли створенню стратегій розвитку ОТГ, створенню системи управління, вирішенню кадрових питань тощо.
Нагадаємо, на Луганщині вже організовано 24 ОТГ (6 з них очікують на перші вибори). У майбутньому, згідно з Перспективним планом, підготовленим до затвердження Кабміном, їх налічуватиметься 37. Станом на середину лютого його передано на затвердження Кабміну України.
Тим часом, становлення громад Луганської області продовжується.
Серед запитів та тем співпраці між U-LEAD та ОТГ, котрі їх представники озвучили під час заходу, найбільш актуальними є інструменти розвитку, прикладні аспекти реалізації
Стратегій, функціонування соціальних інституцій, які передано у власність об’єднаних територіальних громад, їх фінансова сталість і впевнена спроможність.
Вікторія Радченко, фото автора.