Новини Івано-Франківська та області

Бібліотекарка з Луганщини на навчальному візити у Мальті

Бібліотекарка зі Старобільська Юлія Дубова потрапила до складу української делегації на навчальну  поїздку до Мальти. Організатори навчального візиту – ЮНІСЕФ і Міністерство молоді та спорту України.

На поїздку відбиралася активна молодь з Луганської і Донецької областей у межах програми ЮНІСЕФ «Посилення життєстійкості та громадської активності молоді у східній Україні», що здійснюється за підтримки Європейського Союзу. Юлію обрали як представницю Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Відтоді, як бібліотека переїхала до Старобільська, нова команда працівників розвиває бібліотеку в напрямку інклюзивного навчального арт-простору.

Про це Паралель-медіа повідомили у прес-центрі Луганської ОУНБ.

Навчання у Мальті тривало з 27 травня до 1 червня. Протягом візиту українська команда досліджувала мальтійську молодіжну політику. Спілкувалися з молодіжними працівниками Мальтійської агенції з питань молоді, обговорювали спільні риси і відмінності між Україною і Мальтою у просування інтересів молоді, відвідували Міністерство освіти і працевлаштування, шкільний хаб, молодіжний центр при університеті. Також говорили з мальтійськими юристами, менеджерами, молодими активістами.

Останні вже очолюють зареєстровані молодіжні громадські організації у Мальті.

«Перша думка про мальтійську молодь, з якою вдалося поспілкуватися – вони точно знають, чого хочуть. Вони знають свої права, відстоюють власну позицію, усвідомлюють виклики. Молодь захотіла голосувати у 16 років – і вона це робить», – ділиться Юлія.

Також бібліотекарка розповіла, що в Мальті неформальна освіта – невід’ємна складова стратегії молодіжної політики. Мальтійці переконані, що учні й студенти потребують практичних навичок, знати, як поводити себе у типових життєвих ситуаціях. Так, у Мальтійської агенції з питань молоді вчать писати резюме, інсценують співбесіди, розповідають про права молоді, консультують з різних питань, допомагають в організації молодіжних заходів, як-от, фестивалю короткометражного кіно.

«Ми говорили з керівницею агенції пані Міріам та її колегами. Вона розповіла, що сама агенція – це як посередник між молоддю і владою. Вона допомагає учням і студентам включатися у молодіжну політику країни, регулювати процеси, пропонувати власні рішення. Філософія агенції – любов, підтримка, толерантність, практична цінність, допомога в пошуку себе», – додає бібліотекарка.

Мальтійці відразу зауважили, що їхній досвід молодіжної політики навряд чи охопить усю Україну, бо Мальта набагато менша і більш централізована. «У ній усі всіх знають, а від того вже напевне уявляють, як хто виконуватиме свою роботу і настільки відповідально до цього ставитимуться».


Читайте також