Новини Івано-Франківська та області

Українська молодь обирає європейське майбутнє (частина друга)

Сьогодні знову йтиметься  про те, як і чому українська молодь обирає європейське майбутнє. Як вже повідомлялося, у червні відбувся візит делегації Представництва ЄС до Сєвєродонецька та Рубіжного.

Читайте також Українська молодь обирає європейське майбутнє (частина перша)
 

Гості  відвідали Луганську область  в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні».

Ці заходи  у Луганській області є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво  проводить по всій країні.

Мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Сьогодні наші співрозмовники -  представники освіти та культури  Рубіжного, а також - Станіслав Корольков – представник громадської організації  «Інтерньюз-Україна», яка організувала заходи  Представництва ЄС в Україні на Луганщині.

Перша зустріч, про яку я розповідав минулого разу, відбулася у Центрі культури та дозвілля студентів Луганського державного медичного університету.

Того ж дня, у Рубіжанському міськвиконкомі відбулася публічна презентація «Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС». Серед запрошених були - представники місцевої влади і неурядових організацій, підприємці, молодь, освітяни, зацікавлені жителі міста. Всі вони прийшли почерпнути нові знання, набути нового досвіду.

На заході йшлося про  пріоритеті напрямки допомоги, яку Європейський Союз надає Україні.

Також презентували довгострокові програми та проекти в сфері бізнесу, освіти, культури, можливості для молоді,  в яких українці можуть брати участь щонайменше до 2020 року.

Крім того, йшлося про інформаційні ресурси Представництва ЄС в Україні.

Докладно говорили про програми та проекти від Європейського Союзу: COSME (COSME – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу );  EEN (Enterprise Europe Network Ukraine );  Horizon 2020 CreativeEurope (Креативна Європа ); Erasmus+  eTwinningPlus ; EU StudyDays та інші. 

Людмила Степанівна Левицька – методист міського методичного кабінету Рубіжанської міськради повідомила про те що роблять освітяни в напрямку євроінтеграції – ретельно працюють і педагоги, і діти. Зрозуміло, що до процесу так чи інакше долучаються і батьки. Все це створює підґрунтя для позитивних змін.

До речі, буклети про Європу діти виготовляли самі, знайшовши інформацію в Інтернеті та роздрукувавши на власних принтерах, а самі буклети роздавали місцевим мешканцям Рубіжного.   Про все це розповідає Людмила Левицька.

Наступний наш співрозмовник – Інна Сухоносова – директор Рубіжанської Централізованої бібліотечної системи (ЦБС).

Станіслав Корольков – представляє «Інтерньюз-Україна», він приїхав на Луганщину як менеджер  інформаційної кампанії   від Представництва ЄС в Україні. 

Сьогодні продовжуємо нашу розмову. Станіслав Корольков розповів де дізнатися більше про програми. Про це можна послухати прямо зараз.

Наш співрозмовник також дуже слушно відгукнувся про  Інформаційний центр ЄС у Сєвєродонецьку, який працює на базі Східноукраїнського університету імені Володимира Даля.   

Наступного дня у Сєвєродонецьку відбулися зустрічі та семінари для представників громадських організацій та місцевої влади, підприємців,  активістів, журналістів. Докладно про це – читайте у наступних публікаціях.

Хоча сьогодні більшість населення прозріла і не кличе «руський мир», але не можна говорити що це суттєво збільшило кількість прихильників євроінтеграції. Найбільша  підтримка серед молоді, яка відчуває переваги від Європейського вибору України.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також