Як Рубіжному державні свята відзначали (частина перша)
Нещодавно ми святкували День Прапора та День Незалежності України. Головні обласні урочистості відбулися в Сєвєродонецьку.
До речі, серед тих, хто взяв там участь були творчі колективи з Рубіжного. Сьогодні ми поговоримо про патріотизм через призму життя конкретних людей, «пересічних громадян», мешканців Луганщини, а саме, жителів міста Рубіжне.
Без сумнівів, головними героями нашого сьогодення є військові, учасники бойових дій. Багато хто розуміє, що – головне свято України попереду. І це свято – Перемоги обов’язково прийде.
Втім, війна за незалежність України, яку нам нав’язала країна-агресор Росія продовжується. Всі знають відомий вислів «Треба годувати та підтримувати свою армію, щоб не годувати чужу».
Всі ми переконалися в справедливості цих слів, як то кажуть на власному, сумному досвіді. Але сьогодні ситуація кардинально змінилася! Сьогодні найнадійнішими гарантами Незалежності України та мирної праці українців є українські воїни: Збройні Сили, Національна гвардія, флот, прикордонники, СБУ, поліція, інші силові структури. У нас є армія, і… є справжні, не паперові, не фейкові ветерани.
Отже, сьогодні поговоримо не тільки про свято та патріотизм, а й про війну за незалежність.
24 серпня місто Рубіжне, як і вся Луганщина, зустрічало День народження країни, День Незалежності. Напередодні, у місті відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України.
Фактично, святкування у Рубіжному розпочалися 22 серпня на площі Володимирській, що біля МКУ «Палац культури».
Тут, з нагоди 28-ї річниці Дня Незалежності України за підтримки Командування Об'єднаних Сил відбувся виступ військового оркестру в рамках мистецького проекту «Марш Незалежності».
…Начальник військового оркестру, військовий диригент 406-ї Окремої артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Олексія Алмазова Військово-морських сил ЗС України, майор Віталій Мацюк розповів нам, що «Головна мета їх виступів на Донбасі – додати позитиву, подарувати добрий настрій та емоційний заряд населенню прифронтових територій».
Для концертів військові обрали двадцять населених пунктів в Донецькій та Луганській областях. Військові музиканти виконували класичні та сучасні композиції українських авторів, сучасні пісні, шедеври світової музики та відомі музичні композиції в сучасній обробці.
А сам Віталій Мацюк – ще й заспівав. Глядачі щиро дякували та аплодували, а дехто підтанцьовував під час виступу музикантів та співу диригента оркестру.
Сьогодні оркестр базується оркестр у місті Миколаїв. Нам Віталій Мацюк розповів, що раніше був диригентом оркестру Академії військово-морських сил імені Нахімова у Севастополі.
Саме курсанти цього закладу не зрадили державу і заспівали Гімн України під час окупації Криму у 2014 році. Офіцери та курсанти академії згодом перебазувалися до Одеси та Миколаєва.
Наприкінці концерту, диригенту оркестру, майору Віталію Мацюку були вручені Подяка та смачний коровай від рубіжанської громади.
Після концерту, начальник військового оркестру Віталій Мацюк поспілкувався з рубіжанами, щиро подякував їх за теплу зустріч.
…Стефан Романович Стефанків – інвалід по зору, він сприймає світ на слух. Сліпий чоловік, разом із жінкою прийшли, щоб наживо послухати військових музикантів. А про концерт військового оркестру їм повідомили на репетиції народного хору, в якому наш співрозмовник співає. Для нього зустріч та особисто спілкування з начальником військового оркестру – заповниться надовго. Ось така у нас вийшла розмова.
Під час святкового концерту творчих колективів міста: «Україна – є! Україна – буде!», який відбувся 24 серпня народний хор виконував українські пісні – «Від серця до серця», «Свекрушенька – моя ненька», «А калина не верба».
…Андрій Трощий – учасник бойових дій, проходив службу за мобілізацією у 80-тій відокремленій десантно-штурмовій бригаді, нині - викладач Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму. Андрій Трощий - заступник голови організації «Спілка ветеранів АТО місто Рубіжне», керівник Центру допомоги учасникам АТО при Луганської облдержадміністрації.
Ми зустрілися з ним на святі у Рубіжному 24 серпня. Вони прийшли на концерт на честь Дня народження України всією родиною.
Андрій Трощий, спілкуючись з нами, підкреслив, що День Незалежності – свято зі сльозами на очах, бо «війна не закінчена і кожен день приносить тривожні фронтові зведення про загиблих та поранених».
На кожне державне свято в Рубіжному згадують хвилиною мовчання тих, хто відстояв мирне небо, а до пам’ятного знаку загиблим українським військовослужбовцям, на знак великої пошани, лягають свіжі квіти.
23 серпня відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї ОМБР, які загинули під час бойових дій в травні 2014 року в місті Рубіжне.
З нагоди Дня Державного Прапора України (23 серпня) на Володимирській площі біля МКУ «Палац культури» відбулися урочистості. Лунали українські пісні, рубіжани читали вірші, дякували визволителям Рубіжного.
Між тим, комунальний заклад «Міський музей» у галерейній залі підготував пересувну фотоекспозицію до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.
До свят проводилися також спортивні змагання, так 23 серпня в місті Рубіжне (на стадіоні «Хімік») відбувся товариський футбольний матч між командами «Збірна Луганщини/Збірна АТО» – «Збірна ветеранів України», матч закінчився з рахунком – 3:5.
Як нам повідомив учасник та один організаторів змагань Ігор Шопін, «Матч був присвячений Дню Незалежності України в підтримку Українських військових на Сході України. У збірній ветеранів України відзначились Андрій Хомин, Сергій Нагорняк, Олег Собуцький, Микола Іщенко та ще один м’яч був проведений «луганчанами» у власні ворота. За «господарів» забивали Сергій Шакун, Євген Шаповалов та Євген Сімбєрьов».
Основні події до святкування Дня Незалежності України відбувалися 24 серпня. Так, у сквері, в південній частині міста у другій половині суботнього святкового дня відбулися - конкурс малюнків на асфальті «Країна омріяного дитинства», майстер-класи з виготовлення символіки свята «Чарівна країна», святковий концерт «Незалежна і Свята».
24 серпня 2019 площа Володимирська стала центром святкування у місті Рубіжне, саме тут біля Палацу культури відбулися урочистості та святкові заходи, а саме - конкурс малюнку на асфальті «Квітни, моя Україно!», акція для дітей - «Жовто-блакитна гордість!», фото-сушка «Україна й українці: цвіт нації та гордість країни», інсталяція-фото-зона «Твій відбиток на рідній землі». Прикрасою свята став концерт творчих колективів міста: «Україна – є! Україна - буде!».
Користуючись нагодою, ми поговорили з тими, хто взяв участь у святкуваннях. Але про це я розповім наступного разу.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа