Новини Івано-Франківська та області

Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом – як навчальний рік закінчуємо? (частина друга)

Сьогодні знову поговоримо про дітей та їх захоплення. У Рубіжному успішно  працює Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом.

Комплекс знаходиться за адресою  вул. Миру, 20, у будівлі школи № 9. Комплекс працює круглий рік, заняття ведуть талановиті педагоги.

Всі кружки та спортивні секції – безкоштовні, в них  займаються  близько 1000 дітей! 

Саме ці гуртки враховують  дитячі захоплення та сприяють  розвитку певних навичок: практичних, рухових і творчих.

Читайте також Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом – як навчальний рік закінчуємо? (частина перша)

Ми поспілкувалися з керівниками напрямків та гуртків і ось що вони нам розповіли.

Говорить завідуюча відділом еколого-натуралістичного та спортивного напрямку Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Ганна Сергіївна Мєняєва.

Вона докладно розповіла чим жив цього навчального року Комплекс, на які їздили конкурсі, де подорожували, де виступали, яких перемог досягли.

Ганна Сергіївна Мєняєва поділилася з нами планами на літо. Чого очікувати дітям Рубіжного цього літа?

Наступний наш співрозмовник – Анатолій Іванович Ґава, заступник директора Комплексу позашкільної роботи. 

Оскільки ми зустрічалися напередодні Дня Перемоги ми поговорили про  акцію «Хустина пам’яті». До речі, в цей день відбувся цікавий захід – День   пам’яті та примирення та підготовка до Дня Перемоги.

«Хустина пам'яті» - це акція Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом, яка діє вже кілька років поспіль. За цей час довжина полотнища виросла до 27 метрів. З кожним роком рубіжанські діти, разом з педагогами дізнаються  все більше імен героїв - учасників Другої Світової Війни, родичів рубіжан.

Завдяки акції все більше дітей цікавляться історією своїх сімей, а значить «Хустина пам'яті» єднає покоління.  Але для мене було дуже цікаво дізнатися саме про  патріотичні виховання юних рубіжан в умовах нашого сьогодення.

Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом - дійсно, одна велика сім'я. І майже у всіх заходах, які відбувається у Комплексі беруть вихованці інших гуртків,  дитячих колективів: вокально-хореографічного ансамблю «Вітамін»,  хореографічного колективу «Біс», не залишаються осторонь  солісти зразкового вокального ансамблю «Камертон».

Тетяна Олександрівна Непотачова – керівник танцювального колективу «Лайф-балет». Ми поговорили про особливості виховання юних танцюристів, адже танці – це колосальний труд.

Ми всі різні, і це добре, треба поважати один одного!

Наше суспільство тим цікаве, життя тим і цікаве, що в людей різні культурні інтереси.

Ми всі різні! Хтось ходить залюбки на балет і на оперу, на класичні вистави. А комусь подобається сучасне мистецтво, комусь подобається футбол.

Нормальне цивілізоване життя. Може бути людина, яка любить мистецтво і футбол водночас, це теж буває. Люди розвинуті різноманітно. Головне завдання сучасного суспільства – дати людині можливість мати доступ до всіх цих речей. І все починається з дитинства.

Психологи говорять, що батьки мають бути дуже уважними до дитячих захоплень та інтересів. Але якщо цей інтерес не розвивати, він згасає.

Саме тому поки дитина ще мала, бажано щоб батьки намагалися визначити ті хобі, ті захоплення, які підходять для їхніх дітей. 

Але, на жаль, все менше і менше людей приділяють даному аспекту належну увагу, адже живемо ми в еру, коли гра на комп'ютері або перегляд телевізора стали улюбленими заняттями дітей.

Давайте будемо відвертими. Часто-густо, батькам простіше не займатися дитиною, а дозволяють їй години проводити біля комп’ютера. На жаль!

Проте, є і розумні батьки, які намагаються всіляко підтримувати дитячі захоплення.

Сьогодні більшість українських сімей живе у режимі економії та рахують кожну копійку. І тут на допомогу приходить система позашкільного виховання.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також