Новини Івано-Франківська та області

Про верифікацію та моніторинг державних виплат

Наприкінці грудня  2019 року набув чинності Закон України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який Верховна Рада ухвалила третього грудня 2019 року. Закон врегульовує здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні.

Документ визначає основні завдання, права та обов’язки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову й бюджетну політику в частині здійснення верифікації державних виплат.

Також закон визначає повноваження органів, що здійснюють державні виплати, основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів її надання.

Згідно із законом, верифікація державних виплат здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної платформи шляхом застосування комплексу заходів зі збору, проведення аналізу та порівняння параметрів інформації, отриманої від суб’єктів її надання, за кожним реципієнтом із подальшим визначенням відповідності інформації встановленим законодавством вимогам, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат встановлює Кабінет Міністрів України.

Перелік державних виплат, що підлягають верифікації, затверджує орган, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат, за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що формують та реалізують державну політику у сфері надання відповідних державних виплат.

Також закон визначає основні етапи верифікації й перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Після проведення верифікації інформація або підтверджується, або надається рекомендація про проведення додаткової перевірки. У результаті орган, що здійснює державні виплати, приймає рішення щодо: призначення (перерахунку), припинення чи оновлення нарахування державної виплати чи усунення невідповідностей даних у системах та реєстрах.

Крім того, у документі встановлено механізми повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати.

У разі незгоди з рішенням, прийнятим органом, що здійснює державні виплати, реципієнт може оскаржити його у встановленому законом порядку.

Спори в разі відмови реципієнтів добровільно повернути неправомірно отримані державні виплати вирішуються у судовому порядку.

До інших новин. З 1 січня 2020 року пільгові категорії українців мають право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги.

Тобто Мінсоцполітики скасовує обмеження, яке не дозволяло українцям податися за «монетизацією» після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період).

«Раніше українські пільговики могли отримувати монетизовані виплати лише якщо подали відповідну заяву до старту опалювального сезону, тобто до 15 жовтня, то відтепер вони можуть зробити це у будь-який момент», – заявила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Читайте також