Соціальні стипендії отримуватимуть більше громадян
Відомо, що студентські роки та спогади про них залишаються в пам’яті назавжди. Хто не мешкав у гуртожитку, той не знає студентського життя. Цікаво, чи не тому студенти воліють жити не вдома, а саме в гуртожитку закладу вищої освіти, який знаходиться в їх рідному місті, аби поринути у справжній студентський всесвіт. Проте, на студентську стипендію прожити важко, протриматися можливо лише за допомогою батьків, родичів або підробітку.
Нещодавно Урядом було удосконалено порядок виплати соціальних стипендій.
Під час засідання Уряду було ухвалено рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.
Кабінет Міністрів розширив перелік категорій громадян, які можуть претендувати на отримання соціальних стипендій, додавши до нього учасників бойових дій та Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та їхнім дітям, які є студентами вищих закладів освіти;
Крім цього, в уряді зняли обмеження щодо віку особи, яка звертається за отриманням соціальної стипендії Раніше її можна було отримати особам до 23 років.
Також в уряді продовжили терміни подання документів для продовження отримання соціальної стипендії і передбачили можливість отримати таку стипендію за попередній період, якщо тоді документи подалися невчасно.
Зазначимо, що наразі у вишах України передбачено виплату академічних та соціальних стипендій. Зокрема, академічні стипендії виплачуються за успіхи у навчанні, а соціальні — тим студентам, які мають фінансові труднощі та належать до однієї з категорій громадян, визначеної законом.
Таким чином, отримувачів соціальних стипендій відтепер побільшає, оскільки удосконалено порядок виплати соціальних стипендій. І це лише одне з багатьох питань, що хвилюють студентів, які звертаються на урядову "гарячу лінію" 15-45.
Загалом у 2018 році та з початку 2019 року на урядову «гарячу лінію» надійшло понад 11 тисяч звернень з освітньої тематики.
У зверненнях, в основному, акцентувалася увага на питаннях недосконалості програмного забезпечення системи подання електронних заяв до закладів вищої освіти. Випускники вишів не могли своєчасно отримати документ про освіту (через відсутність бланків дипломів), що унеможливлювало подачу ними документів для вступу до інших навчальних закладів.
Крім того, надходили скарги щодо відсутності місць у гуртожитках закладів вищої освіти.
Водночас, студенти скаржились на незадовільні умови проживання, а саме: відсутність або неналежне опалення в аудиторіях та приміщеннях гуртожитків, наявність клопів, тарганів у приміщеннях гуртожитків, відсутність водопостачання, інвентарю (ліжок, матраців) тощо.
Студенти зверталися також із клопотаннями щодо нарахування і виплати стипендіального забезпечення, у тому числі для пільгових категорій.
Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 15-45 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.
Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку. Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру.
Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа