Новини Івано-Франківська та області

Все про закордонні біометричні паспорти

Сьогодні знову поговоримо роботу Державної міграційної служи України  та про біометричний закордонний паспорт. Ця  тема турбує «пересічних громадян».

Про це хочуть знати не тільки жителі української Луганщини. Ця тема – українські паспорти – дуже важлива для тих наших співгромадян, які зараз мешкають на тимчасово окупованій території.

Про важливість цієї теми свідчить статистика отримання паспортів – дуже значний попит! Так, за даними Міграційної служби у Луганській області, попит на оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки у листопаді 2019 року залишається таким же високим, як і в минулі місці поточного року. 

Всього за 11 місяців 2019 року оформлено: 33 186 (більш ніж 33 тисячі) ID-карток; 44 731 (майже 45 тисяч) закордонних паспортів.

Сьогодні ми поговоримо про  закордонні біометричні паспорти, про механізм отримання такого паспорту.  Біометричний закордонний паспорт дає можливість подорожувати Європою та деякими іншими країнами, без необхідності ввізної візи. Чи цікаво це для мешканців окупованої зони? Звісно, що так. Де і як можуть отримати паспорт України жителі непідконтрольних територій і переселенці?

Скільки коштує паспорт громадянина України для виїзду за кордон? Про це ми і поговоримо саме зараз. Наш співрозмовник – перший заступник начальника управління Державної міграційної служби України у Луганській області Олександр Вікторович Церковний.

Нашу розмову ми почали с того, що таке біометричні документи і для чого вони потрібні? Які переваги біометричних документів для громадян?

Останнім часом біометричні документи в Україні набувають дедалі більшої популярності. Перевагами біометричних документів користуються українці будь-якого віку. Найчастіше власниками ID-карток і закордонних паспортів стають молодь та люди середнього віку, але все частіше їх бажають оформити й літні люди.

Так, з січня 2016 року власниками ID-картки стали понад 29 тис. громадян віком від 71 до 90 років та понад 500 осіб, які старше 9о років.  

Закордонні паспорти також оформляють українці різних вікових категорій: з січня 2015 року оформлено понад 2,2 млн. закордонних паспортів для дітей віком від 0 до 12 років, понад 180 тисяч – для громадян у віці з 71 по 90 років. Цікава деталь  740 – для осіб у віці старше 90 років.

З початку їх впровадження Міграційна служба оформила уже понад 4 млн. ID-карток (з січня 2016 року) та понад 16 млн. паспортів громадянина України для виїзду за кордон (з січня 2015 року).

Нагадаємо, що користування електронними послугами та сервісами, які наразі активно впроваджуються в Україні, стане доступним у першу чергу саме для власників біометричних документів.

Видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон – це звичайна послуга, яка надається за бажанням особи.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років - строком на 10 років. Громадянин України не може мати більше двох діючих паспортів для виїзду за кордон.

Електронна черга  на офіційному веб-сайті ДМС працює  з 2018 року.

Сервіс допомагає уникнути будь-яких зловживань у сфері обігу паспортів громадянина України, але особливо – паспортів зразка 1994 року. Адже нові біометричні паспорти у формі ID-картки, завдяки вбудованому електронному чіпу, на сьогоднішній день неможливо підробити чи скопіювати.

Які правила оформлення документів для громадян з тимчасово окупованих територій? Де подаються документи? Про це саме зараз розповість Олександр Церковний. 

Завдяки впровадженому в Луганській області в минулому році на численні звернення громадян онлайн-сервісу «Електронна черга» на веб-сайті Міграційної служби України, отримання адміністративних послуг стало гарантованим і доступним.

Система електронної черги функціонує централізовано в автоматизованому режимі, і працівники територіального підрозділу ДМС не мають технічної можливості впливати на її роботу. Прийом громадян зареєстрованих через онлайн-сервіс є першочерговим.

Кількість бажаючих оформити паспорта значно перевищує технічні можливості автоматизованих робочих місць, тому і виникають черги.  У разі відсутності вільних місць в онлайн черзі отримати адміністративну послугу можна в порядку «живої» черги.

Серед 15-ти діючих територіальних підрозділів, які розташовані більш віддалено від лінії розмежування, можна звернутися не маючи реєстрації внутрішньо переміщеної особи відповідно до встановленого графіку роботи та в той же день отримати адміністративну послугу на особистому прийомі.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також