Новини Івано-Франківська та області

Медична реформа у Рубіжному. Роль місцевої влади

Як ми вже повідомляли, нещодавно, 11 січня 2020 року у Рубіжному відбувся медіа-день на тему -  «Стан реалізації медичної реформи в місті Рубіжне». 

Його учасниками стали місцеві журналісти, керівництво закладів охорони здоров’я, очільники міста, представники Департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації. Зустріч відбулася у Рубіжанській лікарні.

Буде у нас  ще один співрозмовник – міністерка МОЗ України Зоряна Скалецька. Зустріч з нею відбулася наприкінці минулого року під час прес-туру, який був організований «Українським кризовим центром». Захід відбувався  у рамках спільного проекту «Українського кризового медіа-центру» (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн). Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу.

В Україні триває медична реформа. Міністерство охорони здоров’я, яке відповідає за її розробку та впровадження, декларує, що метою є підвищення якості медичних послуг, які отримують пацієнти, та забезпечення гідної заробітної плати для лікарів.

Для цього потрібно чимало: і перехід на міжнародні стандарти лікування, і перерозподіл навантаження між різними ланками медичної допомоги, і нові навчальні програми для підготовки студентів-медиків, і системна просвітницька робота з пацієнтами, і багато іншого. Усі ці зміни потребують фінансового забезпечення.

Читайте також  Реформа медичної галузі продовжується: на черзі «вторинна ланка» - Зоряна Скалецька

Медична реформа у Рубіжному. Стан справ у «первинній» ланці охорони здоров’я  

Медична реформа у Рубіжному. Едуард Кравченко про зміни у міській лікарні

Система охорони здоров'я міста Рубіжне представлена мережею лікувально-профілактичних установ, в тому числі: Центр первинної медико-санітарної допомоги, Центральна міська лікарня, Станція швидкої медичної допомоги. Рубіжанська центральна міська лікарня надає вторинну медичну допомогу населенню міста Рубіжне та сусідніх районів Луганщини.

Окрім того, з 2014 року Рубіжне стало університетським містом – сюди переїхав виш-переселенець – Луганський державний медичний університет.

І ми розпочинаємо нашу розмову  про потенціал Рубіжанської лікарні та її співпрацю с медичним університетом.

Рубіжанська лікарня є клінічною базою для Луганського державного медичного університету,  студенти та інтерни займаються майже у всіх відділеннях лікарні, а це вже життєве поєднання науки та практики.

За словами начальниці  управління охорони здоров`я Рубіжанської міської ради Наталії  Янко, ще з 2012 року існує програма державних замовлень щодо навчання у ЛДМУ студентів за рахунок міського бюджету. Наразі у лікарні працює двоє інтернів, які навчалися за такою програмою.

Проте, на сьогоднішній день лікарня потребує молодих кваліфікованих спеціалістів, проте інтерни не залишаються працювати у Рубіжному після отримання дипломів.

Проблему можна було б вирішити шляхом надання житла молодим спеціалістам. Між тим, секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков зауважив, що для цього немає нормативно-правових підстав.

Цікава дискусія відбулася стосовно кадрового голоду у медицині, про  заходи, які мають проводитися для того, щоб залучити у фахівців у Рубіжанську медицину. У дискусії про  нестачу спеціалістів та проблеми виділення житла для лікарів, взяли участь  Наталія  Янко та Анатолій Бусєнков. 

А що думають про роль місцевої влади у МОЗ України? Міністерка Зоряна Скалецька, говорячи про роль місцевої влади, зазначає, що влада не має права самоусуватися від проблем та викликів.

Завершився «Медіа-день» відвідуванням терапевтичного корпусу Рубіжанської центральної міської лікарні.

На території вже встановили  новий паркан, світильники, лавки. На будівлі терапевтичного корпусу зробили  новий дах, утепляють  стіни, встановлені нові пластикові вікна, тощо.

Саме зараз повним ходом йде ремонт хірургічного відділення. Щоденно на відбудові працює до 50 будівельників. Замовником робіт виступає Луганська обласна державна адміністрація, підрядника було обрано через систему державних закупівель «Прозоро».

Наталя Іванівна Забірко – спеціаліст приватного підприємства-підрядника розповіла про хід відбудови терапевтичного корпусу.

На відбудову корпусу та на впорядкування  території медичного містечка з обласного бюджету виділено 70 млн гривень за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, 10 відсотків від суми як співфінансування проєкту внесла Рубіжанська міська рада (сім мільйонів гривень).

А звідки гроші? Про це розповідає секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков.

За словами Анатолія Бусєнкова,  надання якісних медичних послуг  є одним із пріоритетів діяльності місцевої влади.

Сьогодні в місті працює  декілька програм, які спрямовані на покращення медичних послуг.

Це Програма забезпечення лікарськими засобами, дитячим харчуванням для спеціального дієтичного споживання певних категорій населення міста Рубіжне на 2019 – 2020 роки, Програма з міського замовлення на навчання лікарів – інтернів в ДЗ «Луганський державний медичний університет на 2019 – 2021 роки, програми розвитку «Охорона здоров’я» м. Рубіжне на 2018-2020 роки, програма лікування дітей міста Рубіжного з рідкісними (орфанними) захворюваннями на 2018 – 2020 роки.

Анатолій  Бусєнков також розповів про виділення земель для медичних закладів

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також