Про що мрієш, студентська молодь?
Минулого тижня Україна святкувало дуже цікаве свято День молоді.
Відзначається щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року. Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України». В 2019 році День молоді припадає на 30 червня.
Саме молодь, сьогоднішні учні, студенти, молоді працівники, підприємці, науковці, сьогодні визначають шляхи розвитку України – від Революції гідності, захисту Батьківщини до утвердження європейських цінностей і норм життя.
Напередодні, ми зустрілися та поспілкувалися зі студентами Луганського державного медичного університету, який з восени 2014 року розміщується у Рубіжному. Як вчиться, як живеться у Рубіжному студентам, які обрали медицину своєю майбутньою професією? Про що мріє студентська молодь?
Йшлося не тільки про студентське життя-буття, а і про такі споконвічні цінності, як любов до рідної Батьківщини, війну та дружбу, родину та взагалі про те, як Луганщина зустріла студентів, які приїхали на Луганщину з інших куточків України. До речі, сьогодні в університеті навчається близько 30 студентів із Західної України.
Катерина Мазур приїхала на Луганщину, у Рубіжне, навчатися у Луганському медуніверситеті з Тернопільщини. Там, вдома, вона, як до речі, як і багато хто з інших, закінчила Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського.
На відміну від інших, хто поступив вчитися до медичного університету після закінчення медичних училищ, Валентин Цималий став студентом після школи.
Більш того, він приїхав на Луганщину з Полтавщини, а саме з курортного міста Миргород. Ось про відмінності Полтавщини та Луганщини, про особливості навчання, про мрії та сподівання нам розповів студент третього курсу Валентин Цималий.
Ось така вийшла розмова.
Далі Валентин Цималий розповів про молодь з інших регіонів, та як вони знаходять мости для спілкування.
Поцікавилися також про студентів-іноземців. Говорить Валентин Цималий.
Не має жодної людини, жодного закладу, жодної установи, яких би не торкнулася війна на Донбасі. Війна, яку нам нав’язала країна-агресор Росія. Майже два мільйони переселенців, які за фактом є біженцями від цієї клятої війни. І ця тема, тема війни, постійно в нашому ефірі. Спитали про це і у нашої співрозмовниці Катерини Мазур.
Повертаємося до Луганщини. Валентина ми спитали про те, чим відрізняється, Луганщина від Полтавщини?
Втім, ми запитували у наших співрозмовників складні запитання. Катерина Мазур поділилася з нами своїми думками, як нам зшити Україну, як зробити так, щоб ми були єдиною країною – від Луганська до Ужгорода.
Для нас було дуже важливо дізнатися про те, яка Україну бачить молодь, що вони думають про національні символи, про національну самоідентичність.
Я тішуся з того, що коли у нас є така молодь, то у нашій країни є прекрасне майбутнє, і це майбутнє, живе поруч з нами, ходить в навчальні заклади, захищає нашу Україну, випікає хліб, ремонтує дороги, танцює та співає пісні. Наша молодь створює нові сенси життя.
Від щирого серця вітаю всіх зі святом! Нехай молодість додасть вам сили для звершення усіх планів і подарує вірних друзів. Відчувайте себе переможцями, йдіть вперед - і вам усе вдасться. Успіхів, щастя, кохання!
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа