Новини Івано-Франківська та області

Свято танцю та хореографії від Рубіжанської школи мистецтв (частина друга)

Під час Другої світової війни прем’єр-міністру Великобританії Черчиллю принесли на розгляд бюджет країни. Погортавши його, він запитав: - А де ж витрати на культуру? - Так війна ж іде! Яка культура? - Якщо немає культури, так навіщо ми тоді воюємо? - здивувався Черчилль.

Отож сьогодні знову поговоримо і про виховання, і про культуру. Сьогодні продовження розповіді про Рубіжанську дитячу школу мистецтв.

Читайте також Свято танцю та хореографії від Рубіжанської школи мистецтв (частина перша)

Днями, у місцевому палаці культури відбулося свято танцю і хореографії. Звітний концерт хореографічного відділення зібрав повну залу, тут панували позивні емоції, радість та посмішки.

Звітний концерт зібрав не тільки нинішніх учнів та їх батьків, не тільки шанованих гостей, але й випускників.

Дар’я Костенко закінчує Коледж хореографічного мистецтва, київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря. Через місяць дівчина отримає диплом артистки балету.

Попереду її чекають сцени знаменитих театрів оперу та балету. А сьогодні Дар'я спеціально приїхала до Рубіжного, щоби виступити на концерті хореографічного відділення рідної школи мистецтв. Дар'я Костенко розповіла про початок свого творчого шляху.

Дитяча школа мистецтв об’єднала у своєму навчально-виховному процесі всі види мистецтв: музику (інструментальні класи: фортепіано, скрипки, віолончелі, духових та ударних інструментів, баяну, акордеону, домри, бандури, балалайки, гітари), академічний спів, класичну хореографію, образотворче мистецтво та групи естетичного розвитку для дітей дошкільного віку, художні групи для підлітків.

Сьогодні в штаті працює близько півсотні педагогічних працівників, третина з них - викладачі вищої категорії. Кожен рік колектив поповнюється молодими фахівцями. Склад викладачів на 60 відсотків складається з колишніх випускників, які навчають понад 640 учнів.

Рубіжанська дитяча школа мистецтв є осередком культурно-просвітницької роботи у місті. Завдяки високому професійному рівню педагогічного колективу, школа сьогодні є провідним закладом позашкільної освіти Луганської області.

Про вклад педагогів хореографічного відділення в загальну педагогічну справу Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв нам розповіла директор закладу Олена Анатоліївна Ганшина.

Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв є осередком культурно-просвітницької роботи у місті. В закладі працює дитяча філармонія, лекторські групи в загальноосвітніх школах.

Учні та викладачі беруть активну участь у культурних заходах міського музею, бібліотеки, міського палацу культури, виступають на підприємствах. А цей звітний концерт став також яскравим подарунком рубіжанам до Дня хіміка.

До речі, від науково-виробничого підприємства «Зоря», до 20-річчя утворення школи мистецтв надійшло 100 тисяч гривень на заміну вікон.

Наступна наша співрозмовниця – Яна Ротякова. Вісім років навчається у школі мистецтв її донька Катерина.

Були й успіхи, і поразки, і кумедні випадки, але попри все, дівчина вперто йде вперед.

А надихають на нові перемоги – вчителі школи мистецтв. Саме про це і йшла наша розмова.

Наша співрозмовниця – викладач хореографічних дисциплін Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв Інна Ромашова.

Її люблять та поважають діти, батьки, Інна Володимирівна користується авторитетом серед колег.

Але сьогодні вона повідомила таємницю – стала педагогом з хореографії випадково, бо спочатку думала поступати на… диригента хорового співу. Говорить Інна Ромашова.

Ми поспілкувалися також про те, що допомагає долати труднощі та що надихає Інну Ромашову, про що вона мріє.

Якщо дитина обере професію, пов’язану з музикою, танцем, або художнім мистецтвом це добре, але головне не це. Головне почуття краси та естетики, яке назавжди залишиться у серцях та душах дітей.

***
Велика подяка всім організаторам та учасникам яскравого концерту! Рубіжне, Луганщина, і вся Україна пишаються талановитими учнями з Рубіжанської дитячої школи мистецтв. А я особисто бажаю і учням, і педагогам натхнення та нових перемог!

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також