Про українську Луганщину та День вишиванки – як це бачать студенти
Цього тижня Україна святкувала дуже цікаве та самобутнє свято День вишиванки. Свято вишиванки підпадає на кінець весни.
З року в рік це ошатне національне свято проводиться в третій четвер останнього весняного місяця. Цього року це відбулося 16 травня.
Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступила в 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. На цю ідею її надихнув зовнішній вигляд її друга, який постійно носив вишиванку.
Дівчина вирішила сама втілити в життя таку цікаву традицію і запропонувала своїм однокурсникам в один з днів прийти на заняття в національній сорочці.
Тоді ж у вишиванки вбралися і студенти, і викладачі. Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася по всій Україні.
При цьому історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольори, орнамент і техніка виконання вишивки.
Через ці візерунки і малюнки наші прабабусі прагнули залучити в сім'ю благополуччя і кохання. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.
В цей день у вишиванках прийшли до вишу студенти Луганського державного медичного університету, який з восени 2014 року розміщується у Рубіжному.
Отже, ми зустрілися з ними та поспілкувалися. Йшлося не тільки про студентське життя-буття, а і про такі споконвічні цінності, як любов до рідної Батьківщини, війну та дружбу, родину та взагалі про те, як Луганщина зустріла студентів, які приїхали на Луганщину зі Західної України.
До речі, сьогодні в університеті навчається близько 30 студентів із Західної України. Сьогодні – зустрічайте нашого першого співрозмовника.
Іван Сович приїхав на Луганщину, у Рубіжне, навчатися у Луганському медуніверситеті, з Тернопільщини. Там, вдома, він закінчив Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського.
Диплом Луганського медичного університету – це престиж і гарантія успіху кожного випускника, це один зі стартових документів, який відкриває перспективи кар’єрного зростання.
Не секрет, що підготовка висококваліфікованих кадрів медичної галузі потребує особливих потреб – і відповідної матеріальної бази, і кадровий потенціал викладачів, і бази для проведення практичних і наукових занять. Не меншій уваги потребує організація дозвілля студентів.
Не оминули у розмові ми і тему батьків, та малої Батьківщини. Як вчиться, як живеться у Рубіжному студентам, які обрали медицину своєю майбутньою професією?
Поговорили ми також і про День вишиванки, який Україна щорічно відзначає в середині травня.
За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці.
По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.
І я тішуся з того, що коли у нас є така молодь, то у нашій країни є прекрасне майбутнє, і це майбутнє, живе поруч з нами, ходить в навчальні заклади, захищає нашу Україну, випікає хліб, ремонтує дороги, танцює та співає пісні.
Наша молодь створює нові сенси життя.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа