Семінар-тренінг «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» (частина друга)
Як ми вже розповідали, нещодавно, на замовлення Держкомтелерадіо в Україні проходили регіональні семінари-тренінги «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» щодо протидії гібридним загрозам.
Заходи відбувалися у рамках діяльності «Платформи Україна-НАТО» з вивчення досвіду протидії гібридній війні.
Було проведено п’ять регіональних семінарів-тренінгів: в Одесі, Чернігові, Львові, Краматорську і Харкові. Сьогодні – продовження нашої розмови на цю тему.
Читайте також Семінар-тренінг «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити» (частина перша)
Мета заходів: підвищити рівень розуміння представників місцевих ЗМІ, громадських організацій, військових та органів влади стосовно засобів запобігання, виявлення і протидії гібридним загрозам (зокрема в інформаційному полі), а також покращити їх поінформованість з проблематики євроатлантичної інтеграції України.
Тренери практичного семінару - експерти у сфері євроатлантичної інтеграції та протидії інформаційним загрозам Урядового Офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Держкомтелерадіо, наукові співробітники Національного інституту стратегічних досліджень, представники Національного демократичного інституту (NDI).
Під час заходу у Краматорську був представлений «Паспорт безпеки Донецької та Луганської областей». Про нього розповів старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, заступник директора громадської організації «Центр міжнародної безпеки» Микола Замікула.
Він проінформував учасників семінару щодо наявних викликів та латентних загроз, що виходять зі специфіки прикордонного регіону, структури економічного розвитку, демографічної ситуації та традиційних культурних впливів, наявних в Донецькій та Луганській областях.
Отже, наші співрозмовник сьогодні - Микола Замікула. Ми поспілкувалися з ними під час семінару у Краматорську.
Микола Замікула - докладно розповів про дослідження, яке проходило на підконтрольних українському Уряду територіях Донбасу.
«Що турбує мешканців Донбасу? Чи довіряє населення владі, центральній та місцевій?» - на ці питання відповідає Микола Замікула.
За словами Миколи Замікули, найбільшою довірою мешканців Луганщини сьогодні користується особа президента.
Наступна наша співрозмовниця - Світлана Агаджанян. Світлана - кординаторка проектів громадської організації ГО «Україна можливостей» (місто Дружківка, Донецька область).
Ми познайомилися зі Світланою на семінарі «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити», який відбувався у Краматорську.
Світлана Агаджанян розповіла про роботу груп з безпеки та соціальної згуртованості як інструмент підвищення рівня довіри в громаді.
Світлана розповіла про можливості підвищення співпраці громадських активістів та влади для підвищення інвестиційної спроможності України та Донецької області.
Зосередилася на створенні «Профілю громади з безпеки» та соціальної згуртованості. Втім, за словами нашої співрозмовниці, війна не привід відкладати життя.
Поговорили і про те, як змінюється людина, яка допомагає іншим.
***
У якості підсумку сьогоднішньої нашої розмови, я хочу сказати про наступне. Попри всі загрози гібридної війни, пропри всі негаразди нашого сьогодення, варто не розгублюватися, а, за словами нашої співрозмовниці Світлани Агаджанян, брати на себе відповідальність за своє життя і життя своїх рідних.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа