В Рубіжному були знеструмлені 5 гуртожитків, 2 скважини, 2 каналізаційно-насосні станції
В Рубіжному набирає обертів конфлікт між енергетиками та міською владою. Вчора, 22 травня, працівники Луганського енергетичного об’єднання провели вимушене відключення електропостачання за борги на низку об’єктів комунальних підприємств міста, зокрема, на 4 гуртожитки КП «Бюро технічної інвентаризації».
Про це повідомляє
В результаті, разом з раніше відключеними об’єктами, в Рубіжному були знеструмлені 5 гуртожитків, 2 скважини, 2 каналізаційно-насосні станції та ще деякі об’єкти допоміжного та адміністративного характеру.
Причиною цих вимушених знеструмлень стали значні борги вказаних підприємств за спожиту електроенергію. Так, борг рубіжанських водників (ВУВКГ) тільки за активну електроенергію складає наразі 12 млн 237 тис. грн, а комунальників – 500 тис. грн. Також є борг цих підприємств за «реактив», а з врахуванням того, що ці борги сформувались здавна, то вони вже «обросли» значними сумами пені та інфляції.
Знеструмлення боржників в Рубіжному викликало очікувану негативну реакцію міської влади та неочікувані противоправні дії. Так, сьогодні, 23 травня, керівництво міста пригрозило Рубіжанському РЕМу блокуванням та пошкодженням автотранспортних засобів. Також стало відомо, що невідомі особи, ймовірно, пов’язані з міською владою та комунальними підприємствами Рубіжного, ввечері 22 травня провели самовільне підключення знеструмлених об’єктів до ліній електропередачі та заблокували доступ енергетиків до деяких електроустановок. Наразі відомо про самовільне підключення всіх раніше знеструмлених гуртожитків в Рубіжному. А на фото можна побачити самовільне підключення гуртожитку по вул. Коцюбинського, 61 та самовільне підключення з блокуванням енергообладнання гуртожитку по вул. Студентській.
Луганські енергетики сподіваються, що поліція оперативно відреагує на такі дії міської влади. Бо якщо в нашій державі вже можна безкарно робити такі нахабні протиправні речі, то ми вже точно докотилися до дна.
Окрім того, маємо відзначити, що самовільне підключення до ліній електропередачі, самовільне втручання в роботу підстанцій є смертельно небезпечним для осіб, що будуть намагатися це вчинити. Електроенергія не любить, коли з нею граються.
Луганське енергетичне об’єднання багато разів попереджало владу та комунальні підприємства Рубіжного, що по рахункам треба платити в повному обсязі. Натомість, водники та комунальники Рубіжного не сплачують навіть поточне споживання, що є зовсім безвідповідально в умовах господарського колапсу ЛЕО.
З розумінням ставлячись до проблем мешканців міста, ми змушені констатувати – луганські енергетики не будуть працювати зовсім вже безкоштовно. Рабства немає. І не можна самовільно підключатись до ліній електропередачі, самовільно брати те, що захотілось. Це - грабування.
Нагадаємо, що за даними Оптового ринку електроенергії, ЛЕО винне державному Енергоринку більше 5 млрд грн, в той час, як споживачі заборгували луганським енергетикам 5,5 млрд грн. Зростання боргів споживачів перед ЛЕО стало можливим завдяки низці урядових рішень та постанов, то ж, фактично, сама Держава й створила енергетичну кризу в прифронтовому регіоні.
Окрім того, близько 700 млн грн луганським енергетикам винні споживачі підконтрольної частини Луганської області, з них близько 550 млн – комунальники.
Ось такий парадокс: Держава забирає в ЛЕО всі гроші в рахунок сплати боргів перед Енергоринком, але сама не поспішає платити по своїм рахункам. Що й призвело до енергетичної кризи на Луганщині.
****
Нагадаємо, що Луганське енергетичне об’єднання з грудня 2016 року намагається здійснювати господарську діяльність в зоні бойових дій в умовах відсутності фінансування. НКРЕКП відбирає всі кошти в підприємства в рахунок погашення боргів перед держпідприємством «Енергоринок». На додачу, з лютого 2017 року рахунки ЛЕО арештовані Державною виконавчою службою – теж через борги перед ДП «Енергоринок».
Внаслідок цього існують великі труднощі з виплатою навіть найменшої зарплатні, що отримують кваліфіковані спеціалісти за свій триденний робочий тиждень, на який підприємство було змушене перейти з лютого 2017 року. З серпня 2017 року не сплачується ЄСВ, що позбавляє працівників соціального пакету, стажу та лікарняних. Вже звільнились та поїхали з Луганщини майже 600 фахівців.
Немає грошей ні на паливо для виїздів бригад, ні на ремонтні матеріали...
Не вдалося підготувати електромережі Луганщини до осінньо-зимового періоду, через що при найменшій негоді, дощі чи вітру, тисячі споживачів на тривалий час залишаються без світла.
Вже зараз існують значні труднощі з обслуговуванням підстанцій та електромереж – через відсутність медоглядів, через неможливість організації безпечної експлуатації автотранспортних засобів та спецмеханізмів.
Парадокс в тому, що Держава карає луганських енергетиків за борги підприємства, що виникли якраз завдяки наказам, постановам, вимогам високопосадовців. Ці борги - борги комунальників, державних підприємств, борги споживачів з "ЛНР" - що отримували електрику фактично безоплатно через дії та бездіяльність чиновників з високих київських кабінетів.
Така ситуація може призвести до страшного техногенного та соціально-економічного колапсу на території Луганщини.