Новини Івано-Франківська та області

Чим загрожує блокада від нардепа Семенченко пересічним громадянам?

Вже більше двох тижнів триває  торговельна блокада  окупованої території, яка проводиться у  Луганській та Донецькій областях. Блокада організована групою ветеранів АТО та громадськими активістами. Вони перекрили три залізничних шляхи, якими постачали в Україну антрацитове вугілля.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман  зауважує, що блокада Донбасу може спричинити часткові відключення електрики в державі.

Не розуміють блокаду і ті, хто ще недавно захищав Україну зі зброєю в руках.  Отже, чим загрожує блокада  пересічним громадянам Україні і мешканцям Луганської області?

Серед організаторів блокади народний депутат Семен Семенченко. На своїй сторінці у Фейсбуці він зазначає: «Патріоти на редутах Блокади торгівлі на крові щодня спостерігають у Фейсбуці, на екранах телевізора суцільний бенефіс політиків, "експертів", "лідерів думок", чиновників, які або підтримують або проклинають блокаду. Велика кількість журналістів пише статті, робить репортажі, висуває версії і гіпотези. І вся ця величезна шумлива рать не разу не була на редутах Штаб блокади торгівлі з окупантами. Було б правильно, якби всі вони робили висновки, підтримували або проклинали це, спочатку піднявши свій зад і приїхавши сюди. На блокаді ніколи не буде партійних прапорів, вона не може бути приватизована якими б то не було партіями, але чим більше людей приїде сюди, чесно висловить свою позицію і донесе її до людей тим буде краще до країни…».

В іншому своєму дописі нардеп Семен Семенченко зазначає: «Тільки що з Єгором  Соболєвим були на Слов'янській ТЕЦ. У сухому залишку: запас вугілля не на "три дні", а до 28 березня. Коли закінчиться вугілля, можна топити газом, ніяких віялових відключень через Слов'янської ТЕЦ не передбачається…».

Більш того, Семен Семенченко та його друзі планують організувати 19 лютого у Києві народне віче на Майдані Незалежності.  Мета – «громадське обговорення блокади».

Радник керівника Луганської військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, депутат Лисичанської міськради, учасник бойових дій Віталій Шведов дуже критично відгукується про блокаду, він називає їх саботажниками, які працюють на боці агресора. 

Говорить Віталій Шведов: «Блокада на сегодняшний день имеет два направления – экономическое и политическое. Политическое – у некоторых товарищей раньше времени началась политическая кампания – политический пиар, а с экономической точки зрения – люди хотят противопоставить себя интересам государства и шантажируют страну, пытаясь получить  экономические выгоды. Понятно, что идет перемещение стратегических  ресурсов – углей антрацитовых марок. Таким образом, перекрытие данного направления ставит под угрозу энергетическую безопасность Украины.

Если так дальше будет идти, то недели через три возникнут реальные проблемы – потому что мы будем потреблять угли, которые у нас запасены. Два месяца мы переживем – до окончания зимы, но получим пустые склады, это крайне недопустимо, и никогда в Украине такого не было, когда склады были полностью опустошены. Люди, которые находятся там - моя личная позиция – чистые саботажники, поскольку блокировать в нескольких километрах  от линии разграничения – это внутренний саботаж и раскачка ситуации изнутри. Мое мнение – это работает не в интересах народа Украины, а в интересах нашего врага, то есть противоборствующей стороны. К чему это приведет? К тому, что не только по городам Луганской и Донецкой области, но и по другим городам Восточной Украины могут быть веерные отключения. Это может быть Харьковская и другие области Украины. Интересно, как будут семьи бастующих на это реагировать, я думаю, что не очень позитивно.

И, самое главное – четкость определение контрабанды – это незаконное пересечение через границу. На сегодняшний день это не граница, а линия разграничения и перемещение может быть незаконным, если оно проходит вне официальной точки перемещения – вне КПВВ. В данном случае все действия согласованы Киевом, есть Порядок № 415, который позволяет перемещение грузов, есть и другие Постановления и они утверждены все в Киеве.

И если возникают вопросы, но надо бастовать не здесь, на Луганщине, а под Кабмином, поскольку надо определиться: какие товары, грузы и кто имеет право это делать. Сейчас есть ответственные лица, которые определили порядок, которые дали добро на перемещение товаров конкретным организациям. Таким образом, работа нужна в Киеве – в Кабмине и в Верховной Раде, а никак на территории Луганской и Донецкой областей».

Між тим, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перш за все керується інтересами українських громадян та розвитку економіки, а не питанням політики. На цьому він наголосив під час спілкування із журналістами після переговорів із Прем’єр-міністром Молдови, відповідаючи на питання щодо постачання вугілля на Донбасі.

«Якщо втрачається вугілля, зупиняються блоки, які працюють на вугіллі, це означає, що 30% енергетики країни просто зупиняється. Я хочу поставити питання про Київ, Харків. Я не розумію, чому хтось хоче довести до того, щоби помешкання залишилися без опалення. Це просто неприпустимо. Якщо хтось з тих, хто блокує, знає, чим замінити вугілля, будь ласка, прийдіть скажіть», - підкреслив Володимир Гройсман.

«Я тут дивлюся по-господарськи. Я в політики не збираюся. Мене цікавить тепло і світло. Крапка», - наголосив він.

Глава Уряду зазначив, що днями відбудеться засідання Антикризового енергетичного штабу, який розгляне питання стратегічних запасів в енергетичній галузі щодо проходження опалювального сезону, доцільність введення надзвичайного стану в енергетиці і сформує план пропозицій, у тому числі щодо віялових відключень, щоб не допустити "катастрофічних" наслідків. Рекомендації будуть розглянуті Урядом.

"Якщо є двотижневий запас, то це значить, що ми не можемо його спалити, щоб за два тижні вийти в кризу. Ми маємо вже сьогодні запроваджувати певні заходи, недопущення зниження критичних запасів вугілля, - зазначив він. - Не можна затягувати до того, коли стратегічні запаси будуть зменшені. Я думаю, усі це розуміють".

Прем’єр-міністр переконаний, що потрібно об'єктивно оцінювати питання блокування постачання вугілля. Він наголосив, що виступає категорично проти видів будь-якої контрабанди як на західних, так і на східних кордонах, і на лінії розмежування та готовий усіляко сприяти недопущенню контрабанди.

Водночас він закликав до державницької позиції, щоби не ставити під загрозу українських громадян.

«У даному питанні треба відрізнити дві частини: що стосується боротьби з контрабандою. Я тут повністю підтримую, готовий сприяти максимально, щоб ця боротьба була ефективною, -  і боротьби з українським народом з точки зору того, що в українських оселях має бути тепло і світло. Це питання, яке стосується мільйонів українських громадян», - зазначив він.
З 24 млн тонн вугілля, яке споживає Україна для виробництва тепла, електричної енергії, 9 млн тонн - антрацитова група вугілля, що добувається на території України, яка тимчасово не підконтрольна.

Це той критичний обсяг, без якого ми сьогодні не можемо стабільно функціонувати. Це той критичний вид продукції, який потрібен як енергетиці, так і металургійній галузі.

Глава Уряду наголосив, що 30% електроенергії України виробляється тепловими станціями, яка подається в енергетичну систему України. На цих підприємствах виробляться тепло для таких міст, як Київ, Харків, Чернігів, Черкаси. Перевести ці міста на інший вид палива неможливо.

Окремо Прем’єр-міністр підкреслив критичну важливість того, щоб підприємства, які постачають вугілля на підприємства, були зареєстровані і сплачували податки в Україні.


 


Читайте також