Новини Івано-Франківська та області

В Україні спостерігається зростання захворюваності на грип та ГРВІ на 25%, причому в п'яти областях вже зафіксовано перевищення епідемічного порогу.

На початку лютого в Україні спостерігається 25% зростання кількості випадків захворювань на грип, ГРВІ та COVID-19. Епідеміологічний поріг перевищено в п'яти західних областях країни. Цю інформацію підтвердили у Міністерстві охорони здоров'я, повідомляє Львівський портал.

У період з 27 січня по 2 лютого в Україні зареєстровано 150 864 випадки захворювання, серед яких 91 152 стосуються дітей. У лікарні через ускладнення, пов’язані з ГРВІ, грипом та коронавірусом, було госпіталізовано 4 416 осіб.

У 507 пацієнтів було виявлено Covid-19, з яких 145 потребували лікування в стаціонарі. Найвищі показники захворюваності на коронавірус спостерігалися в Івано-Франківській та Одеській областях.

Протягом минулого тижня в Україні зареєстрували два летальні випадки внаслідок ускладнень грипу та чотири - внаслідок коронавірусу. Ніхто з померлих не мав профілактичних щеплень.

Епідемічний поріг перевищено в Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській та Тернопільській областях. Вірус грипу активно поширюється в 21 регіоні країни.

З початку епідемічного сезону 2024/2025 року в Україні захворіло 2 091 692 особи на грип, ГРВІ та коронавірус. Протягом цього періоду було зафіксовано 16 887 випадків коронавірусу. Внаслідок захворювань померло 87 українців: дев'ятеро з них стали жертвами грипу, решта - через ускладнення, викликані Covid-19.

Лікарі підкреслюють, що найефективнішим методом запобігання грипу та коронавірусу є щорічне щеплення. Якщо ви помітили перші симптоми захворювання, краще залишитися вдома і, при необхідності, звернутися до свого лікаря.

Нагадаємо, що Львівщина подолала епідпоріг наприкінці січня - на початку лютого. Це сталося вперше за весь епідемічний сезон. Понад половину всіх хворих складають діти, а також спостерігається зростання кількості госпіталізацій серед дітей.

У Львівській області спостерігається поширення грипу типу А, грипу типу В, аденовірусів, риновірусів, а також респіраторно-синцитіального вірусу. Лабораторні дослідження не виявили метапневмовірусу.

Читайте також