Новини Івано-Франківська та області

У Івано-Франківську відбувся фестиваль книг під назвою "Слово".

Цього тижня Івано-Франківськ стає центром літературного життя, адже тут проходить великий Книжковий фестиваль "Слово". На заході зібралися численні відомі автори та представники видавництв. Протягом чотирьох днів шанувальники літератури мали нагоду ознайомитися з останніми книжковими новинками та безпосередньо поспілкуватися з авторами. Більше інформації про подію можна знайти у сюжеті Жанни Дутчак.

Цього тижня Івано-Франківськ перетворився на справжній центр літератури. Кожен день тут проходять презентації нових книг, зустрічі з письменниками, активні літературні дебати та масштабний книжковий ярмарок в серці міста. Біля стенду автора Василя Добрянського вишикувалася черга його прихильників.

Пан Василь — справжній рекордсмен у світі літератури. Минулого року він випустив вісім нових книг, а вже цього року додав до них ще дві. Його творчість охоплює детективи, історичні романи та ретро-історії. На фестивалі його книги продаються, ніби гарячі пиріжки. Лише за кілька годин письменник з Франківська зміг реалізувати майже весь свій асортимент.

Василь Добрянський – це український автор, який залишив помітний слід у літературі.

Українська популярна жанрова література - це один з елементів українізації громадян, особливо східних. І дуже зараз є багато людей, які зірвані зі своїх рідних міст, зі Сходу, і живуть у Франківську. То зауважив я і багато інших колег, що саме ці люди сьогодні найбільше читають.

Олександр Варламов з Одеси до повномасштабної війни мав невеликий бізнес. Влітку 23-го пішов на фронт. Нині служить в лавах 39-ї бригади командиром відділення. Свою книжку написав на передовій всього за пів року.

Олександр Варламов — автор творів.

Цю книгу я створив майже спонтанно, адже, насправді, обстановка в армії не зовсім сприяє такій діяльності. Проте в певний момент, коли довгі ночі чергування стали рутинними, мені прийшла ідея: чому б не спробувати трохи писати? І так, поступово, я написав одну главу, потім іншу.

У своїй книзі Олександр ділиться цінними рекомендаціями щодо пошуку ідеальної роботи. Він спирається на двадцятирічний досвід у проведенні співбесід з претендентами.

Олександр Варламов — автор творів.

В якийсь момент я усвідомив, що питання пошуку роботи залишається актуальним. Як допомогти людині, яка втратила роботу або прагне знайти нову, що більше відповідає її потребам? Які шляхи розвитку існують, як ефективно підготувати резюме, як правильно вести себе на співбесіді та які перші кроки слід зробити на новому місці роботи? Ці теми заслуговують на увагу.

Книжковий фестиваль "Слово" в Івано-Франківську проводять уже вчетверте. Ідея належить місцевому видавцеві Владиславу Сукеннику.

Владислав Сукенник, ініціатор літературного фестивалю "Слово":

Ми усвідомили, наскільки важливо запросити сюди видавців і продемонструвати, що Івано-Франківськ активно читає, а мешканці міста мають пристрасть до літератури. Це чудова нагода для зустрічей з авторами, що представляють різноманітні жанри. Також ми плануємо організувати зустрічі з новими письменниками, щоб підтримати їх у прагненні видати свою дебютну книгу.

Цьогорічна подія зібрала безліч авторів та видавців з різних куточків країни, а також тисячі шанувальників літератури. Мирослав, житель Франківська, завітав на захід у пошуках нових книжкових релізів та захоплюючих чтив.

Мирослав Бойчук, учасник книжкового ярмарку:

Важливо, бо із самим автором спілкуєшся, почуєш від нього те, що і в книжці не прочитаєш. Я придбав історичний детектив, я люблю детективи, я буду читати, будуть читати діти й онуки.

Директор видавництва з Івано-Франківська Василь Іваночко представляє більше двох десятків нових книг. Він підкреслює, що ситуація після початку великої війни і тепер істотно змінилася.

Василь Іваночко, керівник видавничої компанії:

Стратегічно, то я скажу, що самі продажі книжок цього року, на жаль, пішли на спад. Хоч попередні два роки, навпаки, постійно зростали, так що тенденції ненайкращі. Якщо взяти що купляють, то з початком повномасштабної художньої літератури почали купляти менше, зате значно більше патріотичної літератури, історії. І ця тенденція зараз зберігається.

Ціни на книги в останні роки значно підвищилися. Щоб полегшити доступ до своєї літератури, українські письменники все частіше пропонують електронні та аудіоформати своїх творів.

Читайте також