У Полтаві мешканці заблокували шлях біля автотранспортного центру, а деякі мобілізовані особи втекли | УНН

У Полтаві група цивільних осіб заблокувала шлях автомобілю, який транспортував мобілізованих до навчального центру, внаслідок чого було пошкоджено транспортний засіб, а також зникли деякі з мобілізованих. Полтавський обласний ТЦК та СП повідомив про подачу звернення до СБУ щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та до ДБР щодо випадків самовільного залишення частини мобілізованими.
У Полтаві група осіб заблокувала шлях автомобілю, який віз мобілізованих чоловіків до навчального центру. Внаслідок агресивних дій цивільних транспортний засіб отримав пошкодження, а декілька мобілізованих зникли безвісти. Про це повідомив обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в суботу, передає УНН.
У ТЦК заявили, що внаслідок перешкоджання законній діяльності ТЦК та СП ЗСУ недоотримали поповнення, відповідно хтось із військових на фронті втратив можливість перепочити.
"Інцидент відбувся 25 липня приблизно о 20:00 - група осіб у цивільному заблокувала шлях автомобілю, що віз мобілізованих чоловіків до навчального центру. Внаслідок дій цих цивільних транспортний засіб отримав пошкодження, а кілька мобілізованих осіб зникли в невідомому напрямку", - повідомляє ТЦК.
У зв'язку з перешкоджанням законній діяльності ЗСУ з боку цивільних осіб, до Служби безпеки України подано відповідне звернення. Щодо мобілізованих військових, які вчинили злочинні дії, повідомлено Державне бюро розслідувань.
"Інформуємо, що перешкоджання законній діяльності ЗСУ є кримінальним злочином, що карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. А якщо це призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, - на строк від восьми до п'ятнадцяти років", - ідеться в повідомленні.
У ТЦК підкреслили, що після отримання наказу начальника ТЦК та СП про мобілізацію, цивільний громадянин набуває статусу військовослужбовця. Якщо така особа залишить транспортний засіб під час руху до навчального центру або в самому центрі протягом навчання, до неї можуть бути застосовані санкції, аналогічні тим, що стосуються військовослужбовців. Зокрема, це передбачає відповідальність за статтею 407 Кримінального кодексу України (самовільне залишення військової частини або місця служби), що може призвести до позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.
Якщо особа намагається уникнути виконання військового обов'язку шляхом самопошкодження, симуляції захворювання, фальсифікації документів або інших обманних дій, вона може бути притягнена до відповідальності згідно зі статтею 409 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 10 років.
У відео з Полтави, яке з'явилося на TikTok, жінка заявляє, що її чоловіка, який перебував у автомобілі ТЦК, нібито побили.
В Одесі лікар потрапив до лікарні після конфлікту з військовими ТЦК: розпочато розслідування20.07.25, 16:11 * 26929 переглядiв
У селі Микуличин, розташованому в Івано-Франківській області, виникла суперечка між місцевими мешканцями та представниками поліції й територіального центру комплектування. Це сталося під час перевірки документів у одного з чоловіків, який спробував втекти, але був швидко затриманий.