У командира військової частини в Київській області виявили значний арсенал - Новини bigmir)net.
Деяка зброя мала стерті серійні номери, а весь арсенал не був зареєстрований у військовій частині.
У процесі розслідування щодо зловживань командира військової частини, що розташована на Київщині, було виявлено значний арсенал зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Цю інформацію оприлюднила пресслужба Державного бюро розслідувань у вівторок, 25 серпня.
Під час 14 обшуків у військовій частині та за місцями проживання фігурантів вилучено кулемети, автомати, гранатомети, пістолети, протитанкові постріли, гранати, вибухівку, детонатори та значну кількість набоїв різного калібру. Деяка зброя мала стерті серійні номери, а весь арсенал не був зареєстрований у військовій частині.
Серед витягнутого:
Визначаються походження зброї та цілі її зберігання. Крім того, слідчі аналізують можливі випадки її нелегального продажу.
Працівники Державного бюро розслідувань вийшли на арсенал в рамках розслідування справи, пов'язаної з фальшивою військовою службою у частині.
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, командир створив умови для того, щоб щонайменше семеро його підлеглих ухилилися від виконання своїх військових обов'язків. Ці особи не виконували службових завдань, але при цьому продовжували отримувати зарплату. Попередньо встановлено, що частину цих коштів військовослужбовці повертали командиру.
Витрати через неправомірне нарахування виплат вже сягнули понад 2,5 мільйона гривень.
Під час проведення обшуків було виявлено та вилучено 28,9 тисячі доларів, банківські картки, мобільні телефони, а також документи, що свідчать про функціонування злочинної схеми.
Ось фотографії: у командира військової частини в Київській області виявили величезний арсенал.
Командира військової частини затримано та повідомлено йому про підозру у зловживанні службовим становищем та організації ухилення військовослужбовців від виконання обов'язків служби в умовах воєнного стану.
Крім того, затримано п'ятьох солдатів. Їм висунуто звинувачення в ухиленні від виконання своїх військових обов'язків через шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану.
Суд ухвалив рішення щодо п'яти військових, обравши їм запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. Їм може загрожувати до десяти років тюремного ув’язнення.
Окремо розглядаються факти, що стосуються отримання командиром незаконних прибутків, легалізації цих коштів, шахрайських дій, а також незаконного зберігання та розповсюдження зброї і боєприпасів.
Після завершення всіх необхідних експертиз та оформлення документів, безхазяйна зброя та боєприпаси будуть передані для використання в Збройних силах України.
Нагадаємо, раніше на Харківщині затримали трьох військовослужбовців, котрих підозрюють в організації незаконного збуту зброї, боєприпасів і вибухових речовин на понад 2 млн гривень.
Також на Івано-Франківщині викрили військовослужбовця однієї з військових частин, який налагодив незаконний продаж зброї, боєприпасів та військового безпілотника.
Останні новини від Корреспондент.net у Telegram та WhatsApp. Приєднуйтесь до наших каналів за посиланням: https://t.me/korrespondentnet та у WhatsApp!