Новини Івано-Франківська та області

Студент медичного університету в Івано-Франківську ухилився від відвідування занять у російськомовного викладача.

В університеті відреагували на подію та сформували комісію для проведення службового розслідування.

Студент п'ятого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Денис Дудко відмовився ходити на лекції викладача нейрохірургії асистента кафедри Вячеслава Ботєва через російську мову. Про це студент повідомив виданню "Репортер" 15 листопада.

Мова йде про асистента кафедри неврології та нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вячеслава Ботєва. За словами студента, лектор переїхав до Івано-Франківська з Донецька. Ще на першому занятті він попередив, що викладатиме російською й попросив студентів не писати на нього доповідні.

Зображення "Репортера". Зліва можна побачити студента Дениса Дудка, а справа - його викладача Вячеслава Ботєва.

Денис ділиться, що він потрапив у суперечку з викладачем через питання російської мови під час уроку. Внаслідок цього лектор зменшив його оцінки, отримані від іншого викладача. Після цього інциденту Ботєв продовжував використовувати суржик і деякі українські вислови, але з часом знову повернувся до російської мови.

"Я заявив, щоб писали мені н/б (нез’явлення на занятті - ред.), оскільки не можу це терпіти. Прощавайте. І вийшов з уроку", - повідомив Денис кореспондентам видання.

Однокурсники не виявили йому підтримки, пояснивши це тим, що Ботєв є переселенцем.

"Я не можу цього витримати. Мій батько не боровся за це. Я звернувся до декана в особистих повідомленнях, щоб дізнатися, чи вважає він таке навчання прийнятним. Він відповів, що чекає мене в понеділок після третьої години дня," - поділився студент.

Денис також поділився відео з навчального процесу на своїй Instagram-сторінці. У коментарях можна побачити як підтримку, так і критику: деякі користувачі вважають, що Ботєв є "одним з найвидатніших викладачів за весь час навчання в університеті, а мовний бар'єр не заважає отриманню знань під час занять".

Інша студентка університету, Ангеліна Сало, поділилася, що вже після першого уроку пропонувала своїм одногрупникам звернутися до деканату з проханням змінити викладача, але не отримала підтримки. Вона також зазначила, що навчання російською мовою створює додаткові труднощі, оскільки термінологія різниться, і їй доводиться шукати відповідні українські терміни для своїх конспектів.

Згідно з інформацією, наданою в реєстрі ідентифікаційних номерів для дослідників ORCID, Вячеслав Ботєв здійснює свою діяльність у Франківському медичному університеті з 2016 року.

Реакція на російськомовного викладача у Франківську

Після отриманої інформації "Репортер" звернувся по коментар до декана медичного факультету Руслана Козового. Він пообіцяв надати відповідь в понеділок, 18 листопада.

На цю подію відреагував мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"У тиловому Франківську це абсолютно неприйнятно! Викладач, який не володіє українською мовою на належному рівні, не може викладати в Україні! Без жодних компромісів! Допущення руського міру лише призведе до танків на наших вулицях! Ця ситуація показує, що мовним волонтерам є ще чимало роботи! Навіть у нашому місті", - зазначив у своєму пості автор.

На сторінці університету повідомили про створення комісії для службової перевірки й заявили, що засуджують будь-які дії щодо використання російської мови в освітньому процесі.

"Івано-Франківський національний медичний університет вживає всіх заходів щодо утвердження всебічного використання української мови в усіх сферах (зокрема, освітній і науковій) на всій території України з метою ствердження української ідентичності. Студенти і викладачі в цей час активно волонтерять і допомагають ЗСУ, чимало наших студентів і працівників захищають Україну на передовій. А наше завдання - внутрішньо захищати нашу мову", - зазначають у повідомленні.

У жовтні у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського виник мовний конфлікт. Під час лекції викладачка Мар'яна Лужна показала відеоматеріал про новітні техніки масажу з приватного медичного закладу в Санкт-Петербурзі і не відреагувала на зауваження студентів. Це викликало обурення серед учнів, які відкрито висловили своє незадоволення такими методами навчання. У відповідь на ситуацію адміністрація університету вжила заходів: викладачку попередили і відсторонили від виконання обов'язків.

Читайте також