Новини Івано-Франківська та області

"Досить втручатися в НАБУ": в численних містах України відбуваються акції протесту проти закриття антикорупційних установ.

У Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Луцьку та Івано-Франківську відбуваються масштабні акції протесту проти законопроєкту №12414, який, за словами протестувальників, ставить під загрозу автономність антикорупційних органів НАБУ та САП. Мітингуючі закликають президента терміново накласти вето на цей документ, оскільки його ухвалення може суттєво порушити баланс у системі боротьби з корупцією в Україні.

Зазначається, що в кількох містах України одночасно спалахнули масові акції протесту проти ухваленого Верховною Радою законопроєкту №12414, який передбачає зміну повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Протести відбуваються під гаслами "Руки геть від НАБУ", "Вето на закон" та "Знищите НАБУ -- знищите довіру".

У Києві на площі біля Національного драматичного театру імені Івана Франка зібралося кілька сотень активістів. Це місце було обрано через близькість до Офісу Президента. У натовпі можна побачити ветеранів війни, громадських діячів, студентів та інших небайдужих мешканців столиці. Вони тримають плакати з такими гаслами, як "Легалізація = корупція", "Корупціонери святкують — ми протестуємо", "Ганьба" та "Назад у 2013?".

У Львові проходить акція протесту біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Згідно з даними місцевих медіа, на мітинг вийшли більше тисячі учасників. Особливу активність проявила студентська молодь, яка висловлює занепокоєння, що цей закон може призвести до політичного контролю над незалежними антикорупційними структурами.

Протестні акції також відбулися в Одесі, де громадяни виступили з вимогою відмовитися від підписання законопроєкту та забезпечити захист демократичних інститутів.

У Дніпрі, незважаючи на погану погоду, відбувся мітинг під готелем "Україна". Люди, прикрившись дощовиками та парасолями, тримали в руках плакати з написами "12414 -- вето!", "Незалежність НАБУ та САП" і "Захистимо правду".

У Луцьку акція пройшла на Театральному майдані. Незважаючи на меншу кількість учасників, вони висловлювали ті ж самі вимоги: припинити процес демонтажу незалежності НАБУ та САП. Присутні тримали в руках плакати з гаслами "ВЕТО", "Знищите НАБУ — знищите довіру" та "Руки геть від САП".

У Івано-Франківську відбулася акція протесту біля стін обласної адміністрації. Учасники закликали суспільство до активних дій, підкреслюючи необхідність зберегти досягнення антикорупційної реформи.

У Полтаві, приблизно о 20:00, поблизу театру імені Гоголя, проходить мирна акція протесту проти прийняття законопроєкту №12414. Люди, які беруть участь у заході, висловлюють свої заперечення щодо змін, які, на їхню думку, загрожують незалежності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — основних інститутів, що борються з корупцією в країні.

Законопроєкт №12414, який спричинив значний резонанс, на даний момент зник з офіційного сайту Верховної Ради. В оголошенні вказується, що сторінка була видалена або стала недоступною на деякий час, що лише посилило підозри щодо непрозорості його розгляду.

Громадськість з нетерпінням чекає на відповідь президента, сподіваючись, що він застосує своє право вето. Учасники протестів підкреслюють, що відстоювання незалежних антикорупційних установ є вирішальною битвою за майбутнє держави.

У вівторок, 22 липня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що значно зменшує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), фактично підпорядковуючи їх генеральному прокурору. Після цього керівники НАБУ та САП звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням не підписувати цей законопроєкт, оскільки вважають, що він підриває незалежність зазначених органів.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою випустили офіційне звернення стосовно законопроєкту №12414, який готується до повторного розгляду у Верховній Раді. Антикорупційні установи висловлюють занепокоєння: останні зміни до цього документа можуть суттєво підривати незалежність їхньої роботи.

Читайте також