Пожежа у резиденції Стармера: розслідування вивчає можливий зв'язок з Росією.

Служба безпеки Великобританії розслідує можливу причетність Росії до підпалів трьох об'єктів , пов'язаних із прем'єр-міністром Кіром Стармером, які сталися на початку травня.
Цю інформацію повідомляє Financial Times, посилаючись на джерела в уряді Великої Британії.
У підпалах двох будинків і автомобіля звинувачуються двоє українців і громадянин Румунії, які, за версією слідства, вступили в змову з "іншими невідомими особами" з метою скоєння підпалу з наміром наразити на небезпеку життя людей. Слідство намагається встановити, чи могли російські агенти завербувати обвинувачених, але мотиви злочину поки що не з'ясовані.
Видання зазначає, що навіть якщо слідство встановить зв'язок злочинів із Росією, це не обов'язково означає, що вони були замовлені Кремлем або підозрювані знали реальних замовників. Окрім російського сліду також розслідуються й інші версії.
У останні місяці західні розвідувальні служби повідомили про виявлення російських планів, спрямованих на організацію вибухів на борту літаків, підпалів громадських установ, збоїв у транспортній системі та вбивств високопосадовців і державних діячів, які підтримують проукраїнську позицію. За словами анонімного представника розвідки, метою Росії є створення хаосу з метою дискредитації європейських служб безпеки та привернення уваги медіа.
Урядовець, з яким журналісти спілкувалися на умовах анонімності, додав, що підпали були "тривожно безрозсудними". Це вказує на те, що російські агенти "можуть вийти з-під контролю", якщо їхня причетність буде доведена.
На даний момент жоден з підозрюваних не виявляв підтримки Росії. Українці Роман Лавринович та Петро Починок, а також Станіслав Карпюк з Румунії, наразі утримуються під вартою і повинні з'явитися в суді 6 червня.
Нагадуємо, що Росія проводить кампанію дестабілізації та підривної діяльності в Європі, залучаючи до виконання своїх завдань випадкових людей, які вербуються через інтернет. Зазвичай виконавцям доручають такі дії, як підпали, пошкодження майна та провокації. Винагорода за виконану роботу часто здійснюється у формі криптовалюти.