Новини Івано-Франківська та області

Чим можна зайнятися в Карпатах у лютому та які витрати це потребує. Життя - Новини Рівного та регіону -- Рівне Вечірнє

Дехто вважає, що взимку в горах можна лише кататися на лижах. Проте це абсолютно невірно. Відпочинок у Карпатах у зимовий період може бути надзвичайно різноманітним і цікавим.

Ознайомлення з селами гуцульського краю

Криворівня, Колочава, Дземброня — ці селища знайомі багатьом українцям. Проте не кожен мандрівник мав можливість відвідати ці місця. Зима — ідеальний час для такої подорожі: туристичний потік значно менш активний, ніж в інші сезони, а навколо панує тиша, засніжені вершини гір та привітні місцеві жителі, які охоче діляться знаннями про регіональні звичаї та повсякденне життя. І, можливо, вам навіть пощастить отримати запрошення завітати в гості.

У гуцульських селах є багато можливостей для прогулянок та огляду цікавих пам'яток. Практично в кожному населеному пункті можна знайти старовинні церкви та захоплюючі музеї. Наприклад, у Криворівні розташована хатина-гражда, де в 1964 році було знято частину сцени для фільму "Тіні забутих предків". За задумом режисера Сергія Параджанова, ця хатинка стала домівкою для головного героя на ім'я Іван, роль якого виконував актор Іван Миколайчук.

Проте й до "Тіней..." ця хатина славилася своєю незвичайною історією. Наприклад, серед гостей господарів Палія та Параски Харуків були відомі письменники Іван Франко і Михайло Коцюбинський, а також етнограф Володимир Гнатюк...

На сьогоднішній день ця хата, що відображає традиційний гуцульський архітектурний стиль, збереглася у відмінному стані та функціонує як музей, де представлені експонати, переважно з XIX та початку XX століть.

Ціна: починається від 5000 гривень за триденні послуги.

Гастрономическое путешествие

Відвідати Карпати варто не лише заради мальовничих пейзажів, але й через можливість насолодитися автентичною кухнею. Адже лише в горах можна скуштувати справжні банош і бриндзю. Ось короткий перелік страв, які неодмінно слід спробувати під час гастрономічної подорожі:

Грибний суп. Обов'язково з білими грибами! Не існує єдиного рецепту цієї страви, адже кожна кулінарка має свій власний підхід. Проте, смак завжди залишається на висоті.

Карпатський пструг — це смажена на грилі форель, зловлена у кристально чистій річці Карпат.

Кромплі. У Карпатах традиційна українська картопля готується запеченою з ароматним салом, домашньою ковбасою та запашними травами.

Гуслянка, також відома як зимове молоко, є традиційним напоєм Карпат, який, за словами місцевих жителів, виник завдяки мольфарам. Цей кисломолочний продукт славиться своєю тривалою здатністю зберігатися протягом кількох місяців, він зміцнює організм, підвищує імунітет і додає енергії. Крім того, гуслянка є досить поживною.

Не забудьте в Карпатах обов'язково насолодитися місцевими сирами, медом та, звичайно ж, широким асортиментом наливок.

Ціна: починаючи від 1400 гривень за два дні.

Відвідати Карпати варто хоча б заради спроби місцевих страв. Фото: lostworld.com.ua

Зимове сплавлення на рафтах

Цього сезону зима виглядає більше як весна, проте в Карпатах панує своя особлива погода. Гірські вершини все ще покриті снігом, а річкова вода залишається крижаною. Але це не стає перешкодою для екстремалів, які готові витримати холод і намокнути, щоб пройти свою водну трасу на байдарках.

Інструктори з рафтингу рекомендують пройти сплав по річці Чорний Черемош. Цей маршрут не є надто складним і підходить навіть для тих, хто вперше пробує себе в рафтингу. Проте дотримання правил безпеки є пріоритетом. Кожен учасник отримує легке екіпірування, шолом та рятувальний жилет. Крім того, на маршруті завжди присутній інструктор, який контролює дотримання всіх заходів безпеки.

На шляху до пригод не бракуватиме екстриму, адже Чорний Черемош славиться своїми вражаючими порогами. Крім цього, програма рафтингу обіцяє дивовижні гірські краєвиди та неймовірний сплеск емоцій.

Ціна: починається від 1200 гривень на одну особу.

Ловля риби

Популярний вид дозвілля в основному серед чоловіків. Завзятим рибалкам, які вже піймали на гачок коропа і щуку, радимо спробувати свої сили з фореллю, бистрянкою, головлею - рибою, що водиться в карпатських річках.

Скажімо так: зимова риболовля в Карпатах - вже більш "просунутий" рівень цього заняття. Вода в гірських річках летить донизу з шаленою швидкістю, вудилище треба міцно тримати в руках чи фіксувати спеціальними снастями. А для тамтешньої риби ще й треба підібрати наживку, адже їй можуть не сподобатися, до прикладу, ананасові "бойли", від яких фанатіє той же короп.

У гірських районах можна знайти безліч чудових місць для риболовлі. Одним із найбільш розвинених є річка Прут, яка тече поблизу селища Татарів в Івано-Франківській області. У її водах можна зустріти близько 70 різних видів риб.

Вартість: поки що риболовля на річці Прут безкоштовна.

Кінна прогулянка

Усім відомо, що коні мають значний вплив на людське здоров'я. Взаємодія з цими величними істотами позитивно позначається на психічному стані людини. Крім того, заняття верховою їздою сприяє зміцненню опорно-рухового апарату.

Взимку кататися верхи на конях можуть і досвідчені наїзники, і початківці. Прогулянка відбувається під пильним оком інструктора. Для тих, хто вперше сідає у сідло, є легенький маршрут крізь струмки до лісу поблизу селища Ворохта (Івано-Франківщина).

Ціна: 1 година - 600 гривень.

Взимку кататися верхи на конях можуть як досвідчені вершники, так і новачки. Фото: Фейсбук Кінні прогулянки.

Прогулянка засніженими вершинами гір

Не рекомендуємо вирушати в такий похід на самоті. Найкраще обрати зимові гори в компанії досвідченого інструктора.

Наразі існує безліч варіантів трекінгу в Карпатах. Для тих, хто не має досвіду, туристичні компанії пропонують помірні піші тури. Одним із таких маршрутів є похід на Боржавський хребет. Інструктори запевняють, що підніматися не важко, і спеціальна підготовка не є обов’язковою. Туристи отримують необхідну підтримку та допомогу протягом всього маршруту.

Мандрівників відвезуть на зручному автобусі практично до підніжжя гори Гимба. Далі ж шлях лежить тільки вгору, і доведеться покладатися на власні сили. Уявіть собі, які вражаючі пейзажі відкриються перед вами, скільки чудових фотографій ви зможете зробити, а також як перевірите свою витривалість!

Вартість: 1 день - 1300 гривень

СПА-процедуры в чанах

Після насиченого дня на природі так і хочеться відпочити в затишній водяній ванні. Що обрати: душ чи ванну? Найкращий варіант — чан! Це велика ємність з міцними стінками, яку розташовують над вогнем. Чан наповнюється водою майже до країв, до якої додають цілющі трави. Процес купання відбувається на свіжому повітрі: спочатку 15 хвилин насолоджуємося теплом води, температура якої близько 40 градусів за Цельсієм, а потім занурюємося в холодну воду річки або басейну. Такий різкий перепад температури не лише тонізує, але й зміцнює імунну систему.

Крім того, занурення в чан сприяє поліпшенню кровообігу та метаболізму, а також має благотворний вплив на нервову систему і сприяє кращій якості сну.

Ціна: починається від 2000 гривень за двогодинний сеанс.

Кратко о.

Читайте також