Новини Івано-Франківська та області

Без документів та фінансової винагороди: на Львівщині чоловіка експлуатували у трудовому рабстві протягом 23 років - Новини bigmir)net

У Львівській області чоловіка тримали в умовах трудового рабства протягом 23 років / gp.gov.ua

У Городку правоохоронці виявили випадок тривалої трудової експлуатації: чоловік більше двадцяти років працював без заробітної плати, документів і можливості звільнитися. Про це інформує Офіс генерального прокурора.

Згідно з інформацією, отриманою під час розслідування, все почалося ще в 2002 році. Тоді місцева жінка звернулася до бізнесмена з проханням допомогти її брату знайти роботу та житло. Чоловікові, який на той момент був 47-річним, було важко через зловживання алкоголем, і його сім'я намагалася поліпшити його життєві умови. Бізнесмен, що мав знайомство з цим чоловіком, запропонував йому роботу в домашньому господарстві з оплатою та житлом, але з часом ці домовленості фактично перестали діяти.

Спочатку чоловік мав можливість вільно гуляти та відвідувати своїх близьких, але з часом ця можливість була у нього відібрана. За свою працю він не отримував жодної платні, натомість йому надавали лише їжу, часом готові страви, цигарки та дах над головою. Його щоденне життя було сповнене тяжкої фізичної праці: він допомагав у будівництві, заготавлював дрова, косив траву, обробляв город, а в літній сезон його возили на агрофірму, де він виконував обов’язки охоронця території з озером і доглядав за свинями.

Слідство виявило, що умови життя були вкрай незадовільними. Чоловік у Городку проживав у господарській будівлі з буржуйкою, яка не забезпечувала належного обігріву: в приміщенні була бетонна підлога, а двері нещільно закривалися. Відсутнє було водопостачання, а туалетом слугувала вигрібна яма. На території господарства він мешкав у металевому контейнері без вікон, електрики, води та каналізації. Воду доводилося набирати з джерела, а для миття він користувався озером, у нього не було можливості приготувати їжу. Крім того, чоловік не мав змінного одягу та постільної білизни, а паспорт, згідно з даними слідства, був у роботодавця.

Скарги на стан здоров'я ігнорувалися. У разі невдоволення виконаною роботою підприємець, за даними слідства, застосовував фізичну силу, ображав і принижував чоловіка. У таких умовах він перебував 23 роки.

Чоловіка звільнили наприкінці вересня 2025 року після отримання інформації від працівників міграційної поліції про можливу експлуатацію. Наразі йому 71 рік. Лікарі встановили у нього хронічні захворювання серцево-судинної системи, травми на руках та відсутність зубів. Судово-психіатрична експертиза виявила погіршення його психоемоційного стану та труднощі в соціальній адаптації. Наразі він перебуває в геріатричному пансіонаті, де отримує необхідну медичну допомогу та догляд.

Нагадаємо, прокуратура викрила рекордну вирубку лісу в Карпатах -- збитки сягають 387 млн грн. Прокуратура Івано-Франківщини вимагає стягнути 387 млн грн за незаконні рубки у НПП "Гуцульщина" з ДП "Ліси України"

Читайте також