Новини Івано-Франківська та області

Набув чинності закон про новації у вищій освіті

З 16 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти».
«Закон вносить точкові зміни в кількох важливих напрямах.

Серед них – чіткі критерії, за якими оцінюватиметься робота ректорів, кардинальне зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти, впровадження дуальної освіти», – пояснили у Міністерстві освіти та науки України.

Згідно з цим Законом, вже з 2020 року контракти з обраними на конкурсах ректорами будуть підписуватись із чіткими ключовими  показниками ефективності та строками їхнього виконання.

Водночас Закон впроваджує мотиваційні листи для вступників та передбачає договори і зі студентами-контрактниками, і з тими здобувачами освіти, які навчаються на бюджеті.

Документ запроваджує обов’язкову акредитацію навчальних програм та виключає поняття «диплому державного зразка», пропонуючи натомість університетам видавати дипломи за власним зразком, затвердженим вченою радою.

Закон також посилює відповідальність за недотримання академічної доброчесності та передбачає застосування технологій ЗНО для вимірювання результатів навчання, здобутих на бакалаврському рівні, а також для атестації здобувачів вищої освіти.

Зміни торкнуться і ліцензування закладів вищої освіти, яке має відбуватись онлайн. Скасовується також ліцензування для майже 100 професій та натомість запроваджується ліцензування так званих «регульованих» спеціальностей.

До інших новин. Пластуни будуть отримувати фінансування з рахунок держави. 16 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху», який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2019 року з урахуванням пропозицій Глави держави.

Документ визнає історичний внесок пластового руху в освіту дітей і молоді, здобуття та становлення української державності й створює засади державної політики щодо сприяння розвитку пластового, скаутського руху.

Згідно із законом, місія пластового, скаутського руху полягає у вихованні дітей та молоді на основі системи цінностей, що відображається у пластовій присязі, скаутській обіцянці, пластовому та скаутському законах, спрямованих на те, щоб зробити світ кращим, таким, у якому люди реалізують себе як особистості та відіграють конструктивну роль у суспільстві.

Документ надає можливість залучити пластові та скаутські громадські організації до розробки та реалізації державних і місцевих програм. Крім того, пластові та скаутські громадські організації зможуть отримувати від держави матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку.

Серед іншого центральні органи виконавчої влади сприятимуть створенню за кордоном інфраструктури пластового та скаутського руху. На її базі мають вивчати або здійснювати освіту та виховання українською мовою. Водночас втручання органів державної влади та місцевого самоврядування в діяльність скаутських громадських об’єднань не допускається, крім випадків, передбачених законодавством.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також