В Україні створять госпітальні округи
Кабінет Міністрів України схвалив Програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров’я.
Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації (здешевлення) ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України.
«Держава вже оплачує медичні послуги на рівні первинної ланки за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Людина звертається до сімейного лікаря, педіатра або терапевта та отримує послуги безкоштовно. Лікар, який обслуговує багато пацієнтів, отримує гідну зарплатню. Тепер нові правила фінансування почнуть працювати для спеціалізованої медичної допомоги, так званої вторинної ланки, – зазначив Прем'єр-міністр Олексій Гончарук. – Для цього медичні заклади вторинного рівня повинні укласти договори з Національною службою здоров'я України. З 1 квітня програма медичних гарантій діятиме для всіх видів допомоги».
Згідно з рішенням Уряду, з 1 січня 2020 року продовжилося фінансування з держбюджету медичних послуг для надання первинної медичної допомоги. Продовжується програма «Доступні ліки», яка буде розширюватися.
Договори про медичне обслуговування населення медичні заклади укладають з Національною службою здоров’я України. Для цього вони повинні перетворитися на комунальні некомерційні підприємства, поставити комп'ютери та інформаційну медичну систему для підключення до національної системи електронного здоров'я eHealth.
Уряд також ухвалив рішення щодо запровадження госпітальних округів для того, щоб пацієнти мали доступ до якісної та спроможної мережі медичних закладів. Також, щоб українці могли швидко і зручно діставатись до них.
До інших новин. Тепер за фальсифікацію пігулок каратимуть жорсткіше. Набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів».
Закон передбачає зміни щодо додаткових кваліфікуючих ознак та підвищення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів.
Так покарання за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів зростає з 3-5 років до 5-8 років з конфіскацією майна.
За ті ж дії, вчинені повторно або за змовою групою осіб, або службовою особою, медичним або фармацевтичним працівником, або з допомогою масштабного поширення (через інтернет) або у великих розмірах – передбачено покарання від 8 до 10 років з конфіскацією майна. Раніше за це карали 5-8 роками за гратами.
Якщо злочинні дії спричинили смерть або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, то законодавство карає їх довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.
У випадку, коли фальсифікація ліків спричинила смерть особи або інші тяжкі наслідки, або вчинена в особливо великих розмірах, то це карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років (раніше 8-10 років) або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа