Що зміниться у 2020 році – податки та субсидія
Сьогодні у циклі Народний юрист поговоримо про нововведення в українському законодавстві, які набули чинності з початком нового 2020 року.
Зростання мінімальної зарплати на 550 гривень, нові тарифи на послуги Укрпошти, дві ціни на газ — ці та інші зміни чекають на українців уже з січня 2020-го року.
Податки для фізичних-осіб підприємців з наступного року виростуть, що також пов’язано із збільшенням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Напередодні державна податкова служба оприлюднила розміри податків та єдиного соціального внеску (ЄСВ), які почнуть діяти для ФОПів.
Так, ФОПи на першій групі спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2020 року платитимуть 1249 грн 26 коп. на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 210,2 грн єдиного податку).
ФОПи на другій групі спрощеної системи — 1983,66 грн на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 944,6 грн єдиного податку).
Для третьої групи спрощеної системи розмір єдиного податку залежатиме від розміру доходу та системи, яку вибере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОП, які платять податок на додану вартість (ПДВ) і 5% від доходу для тих, хто ПДВ не платить.
А що там з іншими податками? З 1 січня зміниться розмір туристичного збору для готелів і хостелів. Він виросте до 24 грн за ніч за одного внутрішнього туриста і до 237 грн за ніч — за іноземного.
Податок на нерухомість в 2020 році становитиме не більше 71 грн за квадратний метр у зв’язку із зростанням мінімальної зарплати. Так, відповідний податок не може бути більше 1,5% від мінімальної заробітної плати за квадратний метр.
Нагадаємо, податок на нерухомість належить до місцевих податків і місцеві органи можуть самостійно вирішувати впроваджувати його чи ні, а також визначати розмір податку.
Ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні, як і раніше, становить 18%. Крім цього, із зарплати вираховують 1,5% військового збору, а роботодавець зобов'язаний платити ще 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівника до Пенсійного фонду.
Субсидії — лише "живими грошима". У 2019-му році існували три види видатків на субсидії та пільги на компослуги: субвенція на надання пільг та субсидій на придбання твердого і рідкого палива, видатки на виплату пільг і субсидій у грошовій формі та субвенція місцевим бюджетам на надання пільг і субсидій.
У 2020-му ж всі ці видатки об’єднають. Із січня українці отримуватимуть пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, купівлю твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу лише у грошовій формі.
Такий підхід — продовження курсу на монетизацію соцвиплат.
При цьому, обсяги фінансування зміняться. У 2019-му році на субсидії виділили 58 млрд грн, а у 2020-му планують витратити на 10,4 млрд грн менше — 47,6 млрд грн.
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що цієї зими субсидії, які вже призначені, скасовуватися чи переглядатися не будуть. "Тим, кому призначено субсидію, — вони гарантовано її отримають. Немає проблем з коштами державного бюджету для цього", — сказав голова уряду.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа