Шляхами краєзнавства – Культура у сільській глибинці (друга частина)
Ці різдвяні та новорічні дні – добра нагода згадати про те, чим запам’ятався 2019 рік, поговорити про святкування.
І я знову хочу розповісти про те, чим живуть працівники культури на селі, з якими проблемами стикаються, на що сподіваються у наступному 2020 році.
А допоможуть нам у цьому мешканці Біловодщини.
Всі сьогоднішні наші співрозмовники – люди, які самовіддано та наполегливо працюють на селі, хто допомагає зберігати та розвивати культуру на селі.
Читайте також Шляхами краєзнавства – Культура у сільській глибинці (перша частина)
Без них, неможливо представити все різноманіття культурного життя Біловодського району. Про них нечасто говорять, не часто дякують, і тому, я хочу розповісти саме про них.
Скажу відверто, культура на селі, на жаль, і досі фінансується за залишковим принципом: і зарплати у співробітників маленькі, і будівлі клубів потребують негайного ремонту. Отже, як виживає культура на селі?
Культура на селі це щоденна буденна робота. Заробітна плата у працівників культури – мінімальна, і це при тому, коли є повна ставка.
Отже, щодо заробітку, головне надія – на власне господарство. Без перебільшення скажу так, як воно є насправді, без пафосу. Всюди треба поспішати – і корову подоїти, і курей нагодувати, дітей до школи відправити, а потім до клубу, на роботу бігти.
Наша співрозмовниця - Маргарита Сергіївна Лєпшеєва – завідувачка Євсузького сільського будинку культури. Ми познайомилися на святі «Золота підкова».
Маргарита Сергіївна разом з іншими такими ж самими ентузіастами, роблять все можливе, щоб зберегти народні традиції, щоб прищеплювати малечі любов до рідної пісні та танцю, щоб, врешті-решт, не втратити те, що залишилося від будинків культури.
Євсузький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Біловодської селищної ради Луганської області – це звичайна школа.
Але тут зміни відбулися не тільки у найменуванні, крок за кроком школа модернізується. До речі, про основні події зі шкільного життя, про чисельні акції та заходи можна дізнатися на сайті, та, що особливо радує – на сторінці у Фесйбуці.
Цього року шестирічна Мілана - донька Маргарити Сергіївни пішла до першого класу. А син – 11-річний Дмитро – учень шостого класу.
Дмитрик Лєпшеєв – найперший мамин помічник. Він намагається гарно вчинитися та є членом шкільного гуртка журналістики "Sunflower" «Соняшник».
Нещодавно у рамках конкурсу «Супергерої серед нас» спеціально для програми «Youth MediaLab», Дмитро створив відео, у якому розповів про найдорожчу людину у світі, про свою Маму.
Євсузький старостинський округ входить до Біловодської об’єднаної територіальної громади. Населення округу – майже 1800 осіб. До старостинського округу входять села Євсуг, Гончарове, Копані, Парневе, Привільне. В самому Євсузі живе близько тисячі мешканців.
Крістіні Валеріївні Харченко – їй 26 років, вона працює фахівцем із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та є чи наймолодшим депутатом. Крістіна разом з іншими, намагаються відроджувати культуру та мріє про те, щоб молодь поверталася на село. Ось така вийшла розмова.
19 грудня в Євсузькому сільському будинку культури в резиденції Святого Миколая відбувся теплий прийом діток.
Святий Миколай вітав діток зі святом та роздав солодкі подарунки, а також нагородив тих, хто долучився до акції, щодо збору іграшок та вручив «Посвідчення помічника Миколая за благодійний внесок» По закінченню дітки мали змогу написати свої побажання в «Новорічну пошту». Зустріч пройшла в привітній атмосфері.
Окрім того, учні та вчителі Євсузького загально-освітньої школи завітали з вертепом до будинку людей похилого віку, що знаходиться в Євсуг. Діти поздоровили з Днем святого Миколая людей похилого віку.
З Крістіною Харченко ми поговорили також про зустріч Різдва Христового та плани на 2020 рік.
А завершуємо нашу сьогоднішню зустріч, уривком з пісні «День Святого Миколая», яку виконують учні Євсузького закладу загальної середньої освіти.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа