Новини Івано-Франківська та області

Як повернути гроші на карту у випадку Інтернет-шахрайства

Міністерство юстиції  пояснюю, як повернути гроші на карту у разі неправомірних дій інтернет-продавця.

Аби здійснити чарджбек (повернення грошей на карту в разі неправомірних дій продавця чи інших обставин) потрібно подати заяву в банк на опротестування транзакцій.

Деякі банки надають власні шаблони заяв.

Кошти можна повернути, якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.

Інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard.

Інші випадки, коли може здійснюватись чарджбек: суму списали два рази; списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару; з карти списана сума за товар, яку власник не купував; банкомат не видав грошей, але списав з карти.

У чарджбеці відмовляють, якщо оплата була здійснена більш, ніж 540 днів тому, готівкою чи прямим переказом або з картки на картку.

Для отримання чарджбеку надається заява (українською та англійською мовами); докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти); листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем) і банківська виписка.

До інших новин.

Відтепер банківські установи можуть обслуговувати фізичних осіб як на підставі паспорта громадянина України (у формі ID-картки або книжечки), так і на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Як повідомила Державна міграційна служба, про це йдеться у листі Національного банку України від 4 вересня 2019 року.

«Відповідними роз’ясненнями НБУ підтверджується рівнозначність використання громадянами України обох паспортних документів і такі покращення спрямовані на усунення непорозумінь, які раніше виникали у разі пред’явлення паспорта для виїзду за кордон», – зазначено у повідомленні.

Таким чином, Національний банк України наголошує на необхідності дотримання банківськими установами вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та підтверджує можливість здійснення ідентифікації та верифікації особи-резидента на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зазначили у ДМС.

Зазначимо, відомості «по батькові» фізичної особи-резидента, які не містяться у закордонному паспорті, можуть встановлюватися банками на підставі інших офіційних документів, зокрема ідентифікаційного номеру.

При цьому посвідчення водія, особи моряка, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи, не можуть бути використані громадянином України для встановлення його особи при отриманні банківських послуг.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також