Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина друга)
Як ми вже розповідали, днями у Рубіжному, відбувся обласний турнір юних журналістів. 24 березня у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» зібралося 5 команд учасників, які представляли Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ та Сватівський район.
У напруженій боротьбі перше місце посіла команда Лисичанської спеціалізованої школи №8 - «231 розряд».
Тетяна Удодова - учениця 9 класу Лисичанської школи № 8. Вона розповіла як готувалася команда-переможець.
Читайте також Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво (частина перша)
В Україні існує Мала академія наук України (скорочено її називають МАН). Що це таке? Це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення.
Більше 20 років працює на Луганщині Мала академія наук (МАН). До війни у МАН безкоштовно навчалися майже 5 тисяч талановитих школярів. Всі вони були залучені до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності. Восени 2014 року роботу малої академії наук поновили на звільненій території.
Юні науковці Луганщини традиційно демонструють якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність на Всеукраїнських змаганнях, але їм передують районі, міські та обласні науково-практичні конференції, конкурси, виставки творчих проектів, олімпіади… Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогам.
З початку війни Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді розташована в місті Рубіжне. Саме тому можна стверджувати, що Рубіжне збирає на змагання талановите юнацтво.
Сьогодні в академії постійно займається більш ніж 700 учнів, які мешкають на території, підконтрольній уряду України. Діти займаються у 46 секціях за 12 напрямками, які працюють в трьох містах і 12 районах Луганської області. Загалом, в минулому році до заходів були залучені майже 11 тисяч учнів.
Олена Віталіївна Степанова – методист комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».
МАНівській Турнірний рух – це унікальне явище. На Луганщині йому вже більше ніж 30 років. Де б не відбувався турнір, там завжди панує атмосфера гостинності, духовної єдності та боротьби творчих ідей. Головна мета, яка стояла перед всіма учасниками - вміння пов'язувати теоретичні знання з практикою, показати свою ораторську майстерність, вміння доводити свою думку, переконувати і журі, і супротивників, відстоювати свою позицію.
Ми поспілкувалися з тими, хто готував школярів до турнірів.
Олена Леонідівна Кравченко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, член журі. Ось така вийшла розмова.
До участі в журі запрошені поважні гості - кандидати наук, доценти, викладачі провідних вузів, керівники підрозділів Луганської обласної державної адміністрації, журналісти-практики.
Куцевська Ольга Станіславівна – голова журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
Коваль Ірина Анатоліївна – співголова журі, заслужений журналіст України, продюсер Луганського обласного радіо «Пульс».
Денищенко Денис Вікторович – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації.
Корчагіна Оксана Володимирівна – член журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
Петрушенко Володимир Дмитрович – член журі, журналіст теле-радіо компанії «Рубіжне».
Кравченко Олена Леонідівна – член журі, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
Щолок Лідія Миколаївна - член журі, вчитель української філології Кремінської школи-гімназії Кремінської районної ради Луганської області.
Ющенко Артем Андрійович – член журі, студент 1 курсу кафедри журналістики та філології Сумського державного університету,, переможець обласного і Всеукраїнського турнірів юних журналістів.
Наступний наш співрозмовник Денис Вікторович Денищенко – член журі, директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації. У розмові з нами зауважив, що влада має створити належні умови для того, щоб майбутні студенти журналістських відділень навчалися саме на Луганщині. Але якщо діти все ж таки їдуть по інших великих містах, бажано, щоб вони поверталися на Луганщину після закінчення навчання.
Яку майбутню професію не обрали б учасники турніру, вони - шукачі істини, майбутня наукова еліта нашої держави, її надія.
Переможцями у конкурсі юних журналістів стала Лисичанська команда. На турнірі гідно виступили також команди «Всевидяче око» (Сватівська школа-гімназія), «СТАЖЕР – МЕХАНІК» та «4-Й ФОРМАТ» (Сєвєродонецьке відділення МАН), команда «МАН- РУБІЖНЕ».
Члени журі турніру журналістів виділили найкращих учасників в особистій першості, це учениця середньої загальноосвітньої школи №5 м. Сєвєродонецька - Решитило Софія (найкращий опонент), учениця комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8» - Удодова Тетяна (найкращий доповідач) та учень Рубіжанської загальноосвітньоїшколи І - ІІІ ступенів № 4 Рубіжанської міської ради Шевцов Данило (найкращий рецензент).
За рекомендаціями членів журі буде сформована обласна команда, яка вже у квітні боротиметься за перемогу на Всеукраїнському рівні у Сумах.
Кращі юні журналісти представлятимуть Луганську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів на Сумщині, що відбудуться вже у квітні. А у «Луганській обласній малій академії наук учнівської молоді» попереду нові змагання талановитого юнацтва.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа