Новини Івано-Франківська та області

Нововведення в оформленні пенсій. Електронна пенсія

Тема Пенсійної реформи залишається  однією з найголовніших тем у засобах масової інформації. Ми присвячуємо цій темі  багато уваги. Ця тема турбує всіх. Тому ми знову і знову повертаємося до неї.

Для нас важливо пояснити  доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі.

Головне завдання, яке стоїть перед органами Пенсійного фонду України – покращити обслуговування відвідувачів Фонду, мінімізувати витрати на оформлення пенсій часу та людського фактору.

Нинішні пенсіонери – впевнені користувачі мережі Інтернет.

Отже, Пенсійний фонд України працює над розвитком надання дистанційних послуг через веб-портал різним категоріям: не лише працюючому населенню, а й пенсіонерам.

У серпні цього року Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду. Цій темі присвячена і сьогоднішня розмова. 

Наш співрозмовник - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.

Нагадаю, що Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України  обслуговує територію з населенням 97 тис. осіб., з яких 58 тис. пенсіонерів, у тому числі 26 тис. внутрішньо переміщених осіб.  У сфері обслуговування -  місто Рубіжне та Кремінський район.

Новий сервіс передбачає: подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом); після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Читайте також «Е-ПЕНСІЯ» або як призначити пенсію в «один дотик» через Інтернет

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організацію обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Ми докладно поговорили про порядок дій пенсіонерів.

Наталія Миколаївна докладно розповіла про про цифровий підпис та реєстрацію на веб-порталі Пенсійного фонду.

А що робити далі? Про це розповідає Наталія Смаглюк.

Інтернет – річ корисна, але не секрет, що молоді люди більш впевненні у світовій павутині, про це ми і поговорили. 

Таким чином, сервіс Е-ПЕНСІЯ дозволяє призначити пенсію за одне відвідування сервісного центру, попередньо подавши заяву та усі необхідні документи через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Підіб’ємо підсумки. Щоб призначити пенсію через вебпортал електронних послуг ПФУ, потрібно:

    * авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі за допомогою ЕЦП;

    * у розділі особистого кабінету "Заява на призначення пенсії" завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;

    * підписати звернення ЕЦП та надіслати його до підсистеми "Звернення";

    * додавати документи (у разі потреби) можна протягом трьох місяців.

Користувачі веб-порталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.

Обов’язкова умова для отримання користувачем ширшого кола інформації про себе – це наявність електронного цифрового підпису, єдиного у державі способу ідентифікації особи.

Отже, сервіс створили аби спростити взаємодію громадян з органами ПФУ при оформленні пенсії та зменшити паперовий документообіг при наданні послуг.

Наступний етап впровадження системи “Е-пенсія” – створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Фонду з мобільних пристроїв (смартфон, планшет).

Мета запровадження мобільного додатку

* Підвищення ступеню відкритості діяльності Пенсійного фонду України.

* Створення можливостей доступу до електронних сервісів у зручному форматі зі смартфону чи планшету.

* Розширення кількості осіб, що мають доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України.

* Забезпечення простого доступу пенсіонерів до даних електронної пенсійної справи.

* Забезпечення оперативного доступу застрахованих осіб до інформації, яка міститься в електронній обліковій картці щодо анкетних даних, страхового стажу, заробітної плати з метою захисту їх прав шляхом контролю сплати страхувальниками страхових внесків.

* Оперативного та зручного доступу до Електронного реєстру листків непрацездатності.

На веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Про це ми поговоримо наступного разу.

Контакти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

У  Рубіжному управління знаходиться за адресою: вулиця Студентська, 35-А, телефони для довідок - 06453-6-43-76; 095-402-63-81.

У місті Кремінна управління знаходиться за адресою  - площа Красна, 2, телефони  – 06454-2-40-31;  050-056-54-63.

Додаткова інформація є також у соціальній мережі Фейсбук на офіційній сторінці Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також