ДТЕК Луганська ТЕС перейшла на роботу одним енергоблоком задля економії газу
Про це повідомляє
Для зменшення обсягів використання природного газу ДТЕК Луганська ТЕС о 01:00 25 серпня перейшла на роботу одним енергоблоком. Незважаючи на роботу в режимі одного блоку станція, як і раніше, продовжує нести навантаження в 140 МВт. Стабільність енергопостачання регіону збережеться.
Через блокування поставок вугілля на станцію з боку РФ з 29 липня ДТЕК Луганська ТЕС перейшла на спалювання природного газу для виробництва електроенергії. Це дозволило забезпечити стабільні поставки електроенергії жителям Луганської області і уникнути валових відключень в регіоні.
Однак, собівартість виробництва електроенергії на газі істотно перевищує максимальні ціни на електроенергію на ринку. У ДТЕК Луганської ТЕС немає необхідних ресурсів для закупівлі газу за ринковими цінами.
Питання енергопостачання Луганської області - це питання національної енергетичної безпеки України, тому рішення щодо стабілізації ситуації має прийматися на державному рівні.
Єдиний вихід на даний момент - постанова Кабінету Міністрів України про зниження ціни на газ для станції до рівня, який покриває цінові обмеження на ринку електроенергії.
Станом на сьогоднішній день постанова КМУ про зниження ціни не прийнята. У зв'язку з цим для економії природного рази ДТЕК Луганська ТЕС змушена була перейти на роботу одним енергоблоком. Незважаючи нароботу в режимі одного блоку станція, як і раніше, продовжить нести навантаження в 140 МВт. Стабільність енергопостачання регіону збережеться.
Ми повідомили НЕК Укренерго, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Луганську обласну державну адміністрацію про перехід станції на одноблочний режим роботи.
ДТЕК Луганська ТЕС - єдине джерело енергопостачання для 1 млн жителів Луганської області, які проживають на території України. З об'єднаної енергосистеми України по ланцюжку повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 80 МВт. У разі зупинки Луганської ТЕС на контрольованій території Луганської області виникне дефіцит потужності в 140-220 МВт. Близько 1 млн жителів області можуть залишитися без електрики.
З червня поточного року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на поставки вугілля. Станція може отримувати вугілля залізницею лише з території РФ, так як залізничних під'їздів до Луганської ТЕС на контрольованій українською владою території немає. Фактично Луганська область і всі об'єкти регіону стали заручниками конфлікту на Донбасі.
Стратегічне рішення питання з енергопостачанням області - будівництво залізниці до станції. Це дозволить доставляти на станцію вугілля з території України. У цьому питанні необхідно державно-приватне партнерство.
Як тільки держава ініціює будівництво залізничної гілки, ДТЕК почне роботи з переобладнання блоків ТЕС з антрацитового на газове вугілля.
У переобладнання блоків ми готові вкласти як мінімум 300 млн гривень. Коли буде побудована залізниця і станція буде працювати на вугіллі марки Г, ми зможемо забезпечити станцію власним українським ресурсом.