Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу
Сьогодні ми знову поговоримо про те, як захистити себе від насильства, і зосередимо увагу саме на тому, як захистися від кібербулінгу.
Булінг (цькування) - це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
Читайте також Хто зупинить насильство в українських школах?
Кібербулінг (приниження за допомогою Інтернету, мобільних телефонів та інших електронних гаджетів). Кіберагресори створюють публікації, що принижують гідність жертв, відправляють їм повідомлення з погрозами, викладають фотографії і відео зі знущаннями.
Причин — безліч, а жертвою може стати кожен, хто не вписався у рамки того чи іншого колективу.
Ситуація в Україні така: 24% українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 67% дітей стикалися з булінгом за останні 2-3 місяці.
Саме зараз
Ядром кампанії є веб-сайт, на якому школярі та батьки можуть знайти інформацію про булінг, його наслідки та можливі дії для подолання цієї проблеми.
І знову наш співрозмовник - Тарас Березний. Він – інспектор відділу із зв’язків з громадськістю управління Патрульної поліції у Луганській області.
Тарас Березний докладно розповів про кібербулінг та як від нього вберегтися.
В європейських країнах розробляються цілі системи протидії булінгу. Психологи й соціальні працівники проводять у школах спеціальні тренінги. Україна лише розпочинає створювати систему протидії булінгу.
Тарас Березний підкреслює особливості кібербулінгу: цілодобове втручання в особисте життя (цькування не має часового чи географічного обмеження); необмеженість аудиторії; блискавичність поширення інформації; можливість анонімного переслідування.
Кіберагресори цілодобово залякують своїх жертв, створюючи ілюзію повного контролю над їхнім життям і поведінкою. Пам’ятайте, що усі форми булінгу — фізичний, вербальний, кібер та стосунків — мають тенденцію виникати одночасно.
А що робити, коли ви побачили принизливе відео із дитиною у соцмережах?
Психологи радять, якщо ви побачили принизливе відео із своєю дитиною у соціальних мережах, вам слід спокійно та поступово зробити наступні кроки:
1. Поговоріть з дитиною. Скажіть, що ви не звинувачуєте її у тому, що відео потрапило до мережі.
2. Запевніть дитину, що вона може вам довіритись і показати всі образливі відео та фото, як соромно б їй не було.
3. Напишіть особистого листа до сервісу технічної підтримки соціальних мереж про те, що контент (вкажіть посилання) принижує права дитини, і ви вимагаєте його вилучити.
4. Покажіть дитині, що ви на її боці у цій складній ситуації. 5. Пояснюйте дитині правила безпечного користування соціальними мережами.
Людмила Борисівна Євсєєва – директор Рубіжанського ліцею. За її плечима 20 років педагогічного стажу, у тому числі стаж адміністративно-управлінської роботи – 8 років.
Людмила Борисівна Євсєєва поділилася з нами своїми думками щодо впливу Інтернету. На думку педагога, батьки мають контролювати Інтернет-серфінг дітей, або простіше кажучи, їх Інтернет-спілкування та переглядання ними сторінок всесвітньої павутини.
Людмила Борисівна Євсєєва розповіла нам і про те, що робити для того щоб запобігти булінгу вчителів. Тобто, ми говорили відверто про те чому учні іноді глузують над молодими вчителями, або над вчителями похилого віку. До речі, і цих випадках, допомога також може бути і від поліції.
За дослідженнями ЮНІСЕФ, 40 відсотків дітей ні з ким, зокрема і з батьками, не діляться своїми проблемами. 44 відсотка дітей, якщо стають свідками булінгу, просто спостерігають, оскільки бояться за себе.
Продовжуємо розмову з Тарасом Березним. Сподіваюсь, що його поради будуть цікаві саме для батьків.
***
Як зрозуміти, що ваша дитина піддається булінгу? Як допомогти дитині, якщо вона піддається булінгу? Як батькам і школі запобігти булінгу? – на всі ці питання ми спробуємо відповісти у наступних публікаціях.
Швидка та доречна реакція дорослих (батьків і вчителів) на ситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки та захищеності. Не відвертайтеся від своєї дитини!
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
Публікація підготовлена в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах», який упроваджується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.