Новини Івано-Франківська та області

Настав час зупинити наркотичну навалу (частина друга)

Протягом 2018 року ми підготували багато матеріалів, як розповідають про діяльність патрульної поліції Луганщини. 

Нова, реформована поліція системно працює за багатьма напрямками і проектами з громадськістю. 

Таку взаємодію ще називають англійським терміном Community Policing. 

Безпека починається на дорозі у школу (і тут ми говоримо про необхідність дотримуватися правил дорожнього руху), у самій школі (тут ми згадаємо про таке поняття як «булінг»), і, врешті-решт, безпека на вулиці.

Читайте також Настав час зупинити наркотичну навалу  (частина перша)

Патрульна поліція Луганщини: Вчимося протидіяти кібербулінгу

Хто зупинить насильство в українських школах?

І ось сьогодні знову докладно поговоримо саме про безпеку на вулиці, а точніше, про боротьбу з розповсюдженням наркотиків. Це  дуже важлива проблема для Луганщини.

Особливо небезпечно – зростання збуту наркотиків через всесвітню павутину за допомогою Інтернет-месенджерів. Поговоримо про головне  - настав час зупинити наркотичну навалу.

Нагадаю, що   3 грудня  2018 року громадські активісти Луганщини з ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» разом з представниками управління патрульної поліції в Луганській області проводили акцію по замолюванню інформації з нелегального розповсюдження наркотичних препаратів через Інтернет.

Ця акція проводилася в місті Сєвєродонецьк у спальних районах та поблизу закладів освіти.

Акція відбулася в рамках проекту ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах», який упроваджується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.

Анонімна інтернет-торгівля наркотиками поставила суспільство в тупик.  Іноді поліцейським щастить і вони виходять на нижчу ланку ланцюжка  - «кур'єрів». Доступу до Телеграма в українських поліцейських немає. Відстежити весь ланцюжок практично неможливо. Ось чому єдиний спосіб дієвої боротьби -  зафарбовувати графіті з інтернет-адресами розповсюджувачів наркотиків.

Слово -  місцевим громадським активістам. Наша співрозмовниця Ольга Миколаївна Бутенко – представниця громадської організації «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

Як правило, через Інтернет не продаються  препарати типу кокаїну, або  марихуани. Продаються так звані «легкі» наркотики синтетичні наркотики, які виробляються в хімічних лабораторіях.

Синтетичні наркотики – так звані солі, спайс та інше – споживають – молоді люди у віці від 12 до 25 років.

Оксана Оспіщева – старший лейтенант поліції, начальник відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Луганській області.  Оксана Оспіщева підкреслила, що не існує так званих «легких» наркотиків, бо всі вони – отрута, і тільки співпраця громадськості, поліції, педагогів та батьків, зможе зупинити наркотичну навалу.

Активісти замальовували дивні для непосвячених слова: «сіль», «спайс» та інші.  Для людей обізнаних у них немає секрету — це пропозиції придбати наркотики через Інтернет.

Названа акція - захід з протидії розповсюдження наркотиків - є акцією прямої дії, іншими словами – «Побачив – зафарбував!». Громадські активісти передали патрульним екіпажам поліції балончики з фарбою для їх подальшого використання.

Рівень небезпеки зростає в рази, коли людина, яка вживає наркотики опиняється за кермом автомобіля.

Наступний наш співрозмовник - Ігор Дорогин – капрал поліції, інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Луганській області.

Ми поговорили з педагогами щодо профілактики вживання наркотиків дітьми. Головне питання – Як вберегти дитину від зілля?

Алла Миколаївна Кацімон – вчитель історії  середньої загальноосвітньої школи № 15 міста Сєвєродонецька. Окрім роботи у школі, вона виховує сина та доньку. Батькам сьогодні доводиться багато працювати, щоб утримати сім’ю.

Але, на думку Алли Миколаївни, дуже важливо спілкуватися з дітьми, не загубити довіру між батьками та дітьми. У цьому запорука того, що наркотикам буде поставлено заслін.

Наш співрозмовник -  Людмила Миколаївна Черкашина – заступник директора з навчально-виховної роботи (ЗОШ № 15 міста Сєвєродонецька).

Ми говорили про батьків, адже саме від родини, від стосунків у сім’ї залежить майбутнє маленького громадянина.  Людмила Миколаївна зауважила, що у батьків, школи та поліції спільна мета – безпека школярів.

«Рекламу» наркотиків та свої контакти наркоторговці розміщують там, де часто бувають підлітки та молодь - біля шкіл, коледжів, університетів, спортивних і навіть дитячих майданчиків.

Наступна наша співрозмовниця Олена Ніжельська – депутатка Сєвєродонецької міської ради, голова громадської організації «Кризовий медіа центр «Сіверський Донець». 

В словах Олени Ніжельської – біль за рідне місто Сєвєродонецьк, але окрім цього, в них турбота за свою дитину, 15-річного хлопця, турбота про всіх дітей.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Публікація підготовлена в рамках проекту  ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» «Community Policing Луганщини: взаємодія громадськості та поліції заради безпеки у громадах», який  упроваджується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні  за фінансової підтримки Королівства Нідерландів в межах Програми відновлення та розбудови миру.

 


Читайте також