Життя вишів-переселенців. Луганський національний аграрний університет поєднує науку та практику
Сьогодні ми знову будемо говорити про війну, про те, як ця клята війна, яку нам нав’язала країна-агресор Росія, вплинула на наше життя. Знову будемо говорити про виші-переселенці, а саме про Луганський національний аграрний університет.
Відверто кажучи, інформації про цей університет, який в 2014 році був вимушений переїхати до Харкова, дуже обмаль.
Але журналістські дороги завели мене до другої столиці України, до Харкова і я особисто поспілкувався і з студентами, викладачами та керівництвом цього уславленого українського вишу.
Читайте також
Життя вишів-переселенців. Луганський національний аграрний університет випустив магістрів
Освітній центр «Донбас-Україна» допомагає вступити до Луганського національного аграрного університету
Настане час і Луганський національний аграрний університет повернеться додому – ректор Микола Брагінець
Не секрет, що підготовка висококваліфікованих кадрів аграрної галузі потребує особливих потреб – і відповідної матеріальної бази, і кадровий потенціал викладачів, і бази для проведення практичних і наукових занять.
Сьогодні ЛНАУ має такий перелік спеціальностей: агрономія, лісове господарство, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, будівництво та цивільна інженерія, геодезія та землеустрій, ветеринарна медицина, економіка, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, маркетинг, фінанси, банківська справа та страхування, облік і оподаткування, менеджмент, агроінженерія (механізація сільського господарства), екологія, харчові технології.
Варто зазначити, що незважаючи на втрати та труднощі, пов’язані з переміщенням університету, розвиток науки не припинився.
Про наукову діяльність вишу нам розповів проректор з навчально-наукової роботи ЛНАУ, доцент, кандидат технічних наук Олексій Анатолійович Овчаренко.
Науково-педагогічні працівники та студентство ЛНАУ докладають максимум зусиль, щоб зберегти потенціал найпотужнішого осередку аграрної науки Донбасу й подалі займати гідне місце навіть на рівні з непереміщеними університетами.
Наукова діяльність вишу має неабияке значення. І в ЛНАУ ведеться активна наукова діяльність. В цьому нас запевнює проректор з навчально-наукової роботи ЛНАУ, доцент, кандидат технічних наук Олексій Анатолійович Овчаренко.
ЛНАУ є чим пишатися! Мова йде про вагомі наукові здобутки Луганського національного аграрного університету.
Маючи брак матеріально-технічного забезпечення та тягар фінансових зобов’язань попереднього керівництва, ЛНАУ знаходить шляхи щодо подолання цих труднощів, активно взаємодіючи з іншими науковими установами України та закордону. Наприклад, університет співпрацює з: Китайською Народною Республікою щодо розведення і селекції великої рогатої худоби.
Науковці університету долучилися до формуванні збірника наукових праць: «Вайшнавська традиція крізь століття», співпрацюють з університетом Юти (США).
Інший приклад, уперше за роки переміщення, у 2017 році кафедрою фізіології та мікробіології факультету ветеринарної медицини, під керівництвом доцента, кандидата ветеринарних наук Людмили Іванівни Пархоменко виконувалася розробка з державним фінансуванням з тему лікування інфекцій птиці.
За 2017 рік у скарбниці наукових здобутків ЛНАУ з’явилося: 12 монографій (3 з них видані за кордоном), 10 підручників та навчальних посібників, 189 статей. Слід зазначити, що науковці університету активно публікуються не лише в українських виданнях, а й в міжнародних.
Студенти Луганського національного аграрного університету гідні своїх педагогів. В університеті працює 7 наукових гуртків, у діяльності яких беруть участь 400 юних науковців. Як результат – перемоги на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт.
Переконливо можна сказати, що для університету, який не має власних приміщень, лабораторій та технічного устаткування, ЛНАУ робить значні кроки щодо розвитку наукової думки в різних освітніх напрямках.
За словами Олексія Анатолійовича Овчаренка, «ентузіазм, креативність, досвід, знання та наполегливість науково-педагогічних працівників – основні засади неочікуваного успіху переміщеного університету та головний стимул для студентських ініціатив. Труднощі загартовують наш колектив, перешкоди надихають на позитивні зміни, нові ідеї, далекоглядні задуми».
Науковою роботою займається велика частина студентів випускних курсів, а результати їх праці щорічно обговорюються на науково-практичній конференції студентів. Відмінники навчання щорічно беруть активну участь у Всеукраїнських олімпіадах та науково-практичних конференціях провідних навчальних закладів України.
Випускники продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі. Кращим випускникам пропонується робота на кафедрах. Тут працює вже більше 10 випускників, які займаються науково-викладацькою діяльністю, працюють над дисертаціями на здобуття кандидатів наук.
Сучасна діяльність наукових працівників університету спрямована на вирішення фундаментальних і прикладних проблем у галузях землеробства, рослинництва, овочівництва та садівництва, механізації та електрифікації сільськогосподарського виробництва, тваринництва, ветеринарної медицини, сільського будівництва, економіки сільського господарства.
Невід’ємним елементом наукової діяльності університету є тісна співпраця з науковими установами Української академії аграрних наук, навчальними закладами та дослідними станціями, науковими центрами, науково-виробничими об’єднаннями і сільськогосподарськими підприємствами, і особливо – зі Східних регіонів України.
В університеті активно працює студентське наукове товариство. Науковцям-початківцям створені всі необхідні умови для дослідницької роботи. Вони беруть участь у семінарах і конкурсах, виступають з доповідями на конференціях, публікують свої наукові роботи в наукових виданнях.
Окрім навчання, важливу роль в житті студентів відіграє виробнича практика.
Для закріплення теоретичних знань та отримання практичного досвіду роботи студенти проходять навчальні та виробничі практики на підприємствах, клініках, заводах, у господарствах, банках, державних і наукових установах Луганської, Донецької, Харківської, Полтавської та Київської областей.
Практика – це реальний шанс для подальшого працевлаштування. Про це нам розповіла завідувач виробничою практикою студентів ЛНАУ Тетяна Юріївна Пирожок.
Університет надає можливість студентам усіх спеціальностей проходження практики чи стажування у фермерських господарствах інших країн.
Для забезпечення необхідної мовної підготовки у структурі університету функціонує мовна студія сучасних європейських мов «Діалог». Навчання в мовній студії здійснюється по 10 програм в залежності від мови та базового рівня володіння іноземною мовою.
Маючи знання, пов’язані з аграрним виробництвом, отримані у Луганському НАУ і знання мови, деякі випускники, без перебільшення, об’їздили майже весь світ.
Побували в Німеччині, Швейцарії, Нідерландах, США. Отримали можливість застосувати свій досвід у садах, на тваринницьких фермах, в полях відкритого ґрунту і тепличних господарствах, в гольф клубах. Знайшли нових друзів та отримали практичний досвід, який зможуть застосувати в аграрному секторі нашої країни.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа