Новини Івано-Франківська та області

Правда та плітки про Старобільський міст, відремонтований за кошти ПРООН

Сьогодні поговоримо про відновлення інфраструктури Луганщини, а саме про відбудову мостів. Останнім часом багато нарікань у громадськості Старобільщини виникає с приводу ремонту мосту, який було відкрито восени минулого року у Старобільську.

Мешканці Старобільська в соцмережі Фейсбук виклали відео, на якому показали цей міст. На відео, яке було відзняте  на мосту можна побачити ями, завглибшки 15 сантиметрів, подекуди стирчить арматура. Ба більш того, на відео місцеві активісти витягують цю арматуру, знімають це на відео…

Цей міст  у 2014-му підірвали бойовики. Тоді вибухом пошкодило плити та опори. У 2017 його відремонтували за програмою ПРООН на кошти, які були надані Урядом Японії. На думку авторів відео – гроші донорів вкрало керівництво Старобільської РДА та підрядні організації.

Активісти запевняють, що  ремонт було виконано неякісно, бо вже через півроку дорожнє полотно вкрилося ямами. Далі більше – коментарі дописувачів Фейсбуку, думки диванних  експертів. Для балансу думок наведу деякі з них, навожу мовою оригіналу.

«Помните амбициозный проект ремонта моста через Айдар в Старобельске?? Японцы еще выделили на него целых 24 млн грн!

Прошел год, и можно оценить результат работ. Мост полностью залит водой, потому что на водостоке "сэкономили"!! А машины балансируют между огромными ямами. Гарбуз лично руководил операцией по разворовыванию грошей! И судя по результату минимум половину из них положил себе в карман! Ужасный мост - это одно. Кто вообще после такого захочет давать нам деньги и хоть как-то помагать???».

Ще один коментар одного з активістів «Чиновники - ви негідники і злочинці,будете покарані».

Відразу зауважу – я спеціально не даю коментарів з лайками, наведені коментарі – більш менш пристойні. Одним словом – суцільна зрада.

Ну, оскільки я особисто був на відкриті мосту, то, зрозуміло вирішив повернутися до цієї теми. Але відразу додам – ями на мосту дійсно є, і ліквідувати їх потрібно як найскоріше.

Отже, почнемо з самого початку.

Міст розташований у місті Старобільськ на автомобільній ділянці дороги державного значення Р-07, яка з’єднує східну та західну частини Луганщини і тягнеться через усю область до міста Чугуїв на Харківщині. Старобільській міст завдовжки 250 метрів було збудовано у 1965 році.

Через довготривалу експлуатацію, пересування військової техніки та вибух, який стався на об’єкті влітку 2014 року, міст було суттєво пошкоджено. Внаслідок цього рух автотранспорту по мосту було обмежено.

Міст у Старобільську -  важливий об’єкт дорожньої інфраструктури був відновлений Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії.

20 вересня 2017 року у відкритті мосту взяли участь  представники Луганської облдержадміністрації та програми ПРООН, представники Старобільської райдержадміністрації та міста Старобільськ. Варто підкреслити головне – проводився капітальний ремонт не всього мосту, а саме пошкодженої ділянки, пошкоджених опор.

Під час ремонту об’єкту були відремонтовані пошкоджені опори та прольотні конструкції, замінені залізобетонні балки між двома опорами. Будівельники здійснили заходи для захисту металевих конструкцій мосту від корозії, відновили частину дорожньої поверхні, виконали заміну деформаційних швів та встановили нову енергоефективну систему освітлення.

Виникає резонне запитання – чому не зробили тоді повністю капітальний ремонт мосту? Відповідь банальна та проста – зробили те, на що вистачило коштів. Роботи тривали декілька місяців, і їх варто продовжити.

Ми звернулися за поясненнями до начальника відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктора Миколайовича  Циганського. Він до речі, має багаторічний досвід роботи у дорожній галузі, а відповідний відділ очолює з 2009 року.

За його словами, останній раз ремонті роботу на мосту, якому вже більше 50 років, проводилися у 2003 році. Асфальтобетонне покриття має строк служби 12-15 років. Саме тому, воно вже зносилася і має бути замінене. Окрім того, ситуацію погіршують багато важкові фури, які також руйнують покриття. 

Щодо ремонту пошкодженої ділянки мосту та двох опор, то всі роботи виконував підрядник, якого на тендері обрала ПРООН. Міжнародники також здійснювали свій технічний та авторський нагляд, самі виробили всю проектно-сметну документацію. Вартість всіх відновлюваних робіт склала 5 млн. 695 тисяч гривен.

Ситуацію нам також пояснив заступник голови обласної державної адміністрації  Вадим Данієлян.

Він до речі, за дорученням  голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза брав участь у відкритті мосту, який був відкритий завдяки ПРООН.

Ось така у нас днями відбулася розмова.

Поговорили ми також і про головне – про гроші для відбудови дорожньої інфраструктури, а саме про гроші міжнародних донорів, про гроші за міжнародними програмами.

***

З 2015 року Програма відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки уряду Японії відновила 30 об’єктів соціально-економічної інфраструктури у Луганській та Донецькій областях, зокрема, мости, насосні станції, медичні заклади, реабілітаційні центри, школи, тощо. Ще 13 об’єктів інфраструктури у процесі відновлення.

Війна продовжується. На Луганщині та Донеччині не припиняються ворожі обстріли.  Між тим, українська Луганщина мріє про мир, а його провісником і є ремонт та будівництво доріг та відновлення інфраструктури.   

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Читайте також