Новини Івано-Франківська та області

Знеструмлення на Луганщині — без світла перебували 7 населених пунктів

Луганщина продовжує потерпати від знеструмлень. Як повідомляє прес-служба Луганського енергетичного об’єднання,   станом на 10:30 14 березня без світла на підконтрольній частині Луганської області без світла перебували 348 споживачів в 7 населених пунктах. Попередньо більшість знеструмлень пов’язана із впливом погодних умов та з незадовільним рівнем готовності електромереж Луганщини до роботи в зимових умовах. Зокрема, про це дозволяє говорити досвід вчорашніх аварій.

Так, на території обслуговування Новопсковського РЕМ без світла перебувають 10 юридичних осіб в населеному пункті Заайдарівка.

На території обслуговування Щастинського РЕМ знеструмлені 35 домівок в селі Айдар-Миколаївка та ще 173 споживачі перебувають без електроенергії в селах Велика Чернігівка та Богданівка.

На території обслуговування Станично-Луганського РЕМ без світла перебувають 128 споживачів в населених пунктах Болотенне, Зелений Гай, Сизе.

Щодо знеструмлень, що сталися 13 березня, то більшість з них вдалося вчора усунути. Так, ще до 11 години були заживлені абоненти в Сватовому, Міловатці та в Дачному. До 14 години світло було повернене мешканцям Сєвєродонецька, Метьолкіного та Воронового.

Ввечері 13 березня електропостачання було повернене мешканцям Лисичанська, при цьому, треба враховувати, що в Лисичанську в другій половині дня сталося ще одне знеструмлення. Але працюючи допізна, енергетики відновили електропостачання всім лисичанам.

Також вчора було знеструмлення в Рубіжному, яке також вдалося усунути досить оперативно.

В усіх випадках причиною аварій та автоматичного відключень електроенергії були погодні умови та нестабільність енергосистеми Луганської області, що виникла внаслідок відсутності належного технічного обслуговування протягом 1,5 року.

Зазначимо, що відновлення електропостачання відбувалось завдяки відповідальності енергетиків та з допомогою місцевих органів влади, що надавали паливо для оперативно-виїзних бригад.

Також нагадаємо, що з 6 по 13 березня була відключена ПЛ 110 кВ «Ювілейна – Бахмуцька» - це одна з двох високовольтних ЛЕП, що з’єднують Луганщину з Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС). Вчора, з великими зусиллями, нарешті вдалося знайти та усунути причину її відключення, та ввести ЛЕП в роботу, тим самим стабілізувавши зв’язок Луганської області з ОЕС України. Але – чи надовго?

Все те, що відбувається, дає підстави стверджувати - енергетична система Луганської області працює не стабільно та не надійно. Це загрожує Луганській області повним знеструмленням зі всіма наслідками. Така катастрофічна ситуація в прифронтовому регіоні обумовлена 15-місячним безгрошів’ям в Луганському енергетичному об’єднанні. Всі кошти підприємства забираються Державою в рахунок погашення боргів перед ДП «Енергоринок».

Нагадаємо, що відновлення електропостачання в Луганській області протягом останнього року ускладнюється господарською кризою в Луганському енергетичному об’єднанні - наразі енергетики насилу спроможні відновлювати електропостачання: через відсутність коштів протягом року, відсутність палива та ремонтних матеріалів, триденний робочий тиждень та дефіцит персоналу.

А вже найближчим часом, в березні-квітні, ані співробітники не зможуть вийти на роботу – без відповідних дозволів, без засобів захисту; ані машини та спецтехніка не зможуть виїхати та працювати без відповідних ремонтів, технічних оглядів та контролю. І ця проблема не є віддаленою – вже зараз частина персоналу та автопарку не можуть бути задіяні, а найближчим часом дозволи на роботу не отримає ніхто.

Внаслідок вищезазначеного, робота всієї енергетичної інфраструктури контрольованої території Луганської області виявиться повністю непрацездатною, що призведе до аварій системного характеру та раптового повного колапсу життєзабезпечення регіону, непоправних наслідків техногенного, екологічного, соціально-економічного характеру, загостренню соціально-політичної кризи. І фактично, це наслідки фінансового знекровлення Луганського енергетичного об’єднання з боку НКРЕКП та Кабміну, що триває протягом 15 місяців.

Прогнозований ще влітку 2017 року енергетичний колапс в області став жахливою реальністю.

І санкції НКРЕКП, і арешт рахунків стали результатом багатомільярдних боргів споживачів перед ЛЕО.

 


Читайте також