Перед пенсійниками Луганщини постають нові завдання
Тема Пенсійної реформи, яка розпочалася минулого року і буде продовжена і надалі, залишається однією з найголовніших тем у засобах масової інформації. Зрозуміло, що ми не остаємося осторонь.
Бо для нас важливо пояснити доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі. Ми присвячуємо українським реформам, зокрема Пенсійній реформі, багато уваги.
Ми продовжуємо говорити про те, які актуальні завдання стоять перед пенсійниками? Що вже зроблено та що робиться щоб покращити життя наших пенсіонерів та пенсіонерів-переселенців?
А почнемо ми нашу розмову з добрих новин. Пенсія військовим зросте в середньому на 1500 грн. Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України, Уряд розпочав підняття військових пенсій ще до ухвалення спеціального закону.
Днями, наприкінці лютого, на засіданні Кабінету Міністрів ухвалено постанову про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб.
Документ розроблений Міністерством соціальної політики на виконання доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Таким чином уряд виконує свою обіцянку з початку цього року переглянути пенсії військовослужбовцям.
Документ передбачає поетапне підвищення пенсій представникам силових органів починаючи з 1 січня 2018 року. Процедура перегляду пенсій розпочнеться 1 березня 2018 року. На першому етапі, з 1 січня цього року, пенсії підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть не менше, ніж на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще не менше, ніж на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсії зростуть щонайменше удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898 грн.
Крім того, урядова постанова враховує вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону «Про Національну поліцію України». І пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період.
Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року. Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд.грн. для запропонованого підвищення військових пенсій.
Однак вирішення всіх питань пенсійного забезпечення військовослужбовців можливе тільки з ухваленням відповідного закону. Зокрема, тільки на рівні закону може бути передбачене більш високі пенсії для військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій. Тому уряд докладе максимум зусиль, аби пришвидшити ухвалення такого закону. Закон щодо підвищення пенсій військовим Кабінет міністрів вже розробив. Зараз документ обговорюється на площадці РНБОУ.
Про стан справ, про реформу, про те, як працюють пенсійники Луганщини, нам розповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Анатоліївна Нікітіна. Вона докладно розповіла у чому складнощі саме на Луганщині та чому дуже часто ми бачимо величезні черги біля управлінь Пенсійного управління.
За 2017 рік органами Пенсійного фонду України Луганської області забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги в повному обсязі. Щомісячне фінансування виплат проводиться у відповідності з графіками поденного фінансування виплати пенсій.
Згідно з оперативними даними за січень-грудень 2017 року загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати склала майже 9,5 млрд. грн., що майже на один млрд. грн. більше у порівнянні з минулим роком.
Фінансування згаданих видатків забезпечено за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.
За оперативними даними до бюджету органів Пенсійного фонду України Луганської області за 2017 рік з усіх джерел фінансування надійшло 9,8 млрд. грн., з яких власні надходження склали 5,6 млрд. грн., що на 1,9 млрд. грн. більше у порівнянні з 2016 роком.
З Державного бюджету України на фінансування пенсійних виплат спрямовано більш ніж 4 млрд. гривень. Це 100 % від запланованого. Середній розмір пенсії по Луганській області у 2017 році склав 3000 гривень.
Підвищення торкнулось 300 тис. пенсіонерів (це 94 %), сума підвищення коливається… Дехто отримав декілька десятків гривень, дехто сотні, але й такі, хто отримав досить суттєву прибавку. Насамперед, це ті пенсіонери, якій працювали на важких роботах. Позитивні зміни торкнулися насамперед ветеранів шахтарської і металургійної праці.
Не оминули ми у розмові з Тетяною Анатоліївною і тему пенсіонерів-переселенців. Детально вона пояснила що і до чого. Отже, говорить Тетяна Нікітіна.
Кожен український пенсіонер за власним вибором може одержувати пенсії або через поштові відділення, або через банківські установи, про що в особистій заяві повідомляє органи Пенсійного фонду України. Але це в Україні.
Що робити тим нещасним пенсіонерам, які важко хворі та помирають в окупованій зоні? Чи пропаде їх пенсія? Чи отримають її його нащадки? Ось такі гострі питання були адресовані до заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області. Слухайте уважно що відповіла Тетяна Анатоліївна Нікітіна.
***
Підвищення пенсій військовослужбовцям має бути незворотнім і надалі закріплене законом, який також розроблений Кабінетом Міністрів. Він дозволить врахувати військових, які сьогодні захищають Україну, але ще не вийшли на пенсію. Буквально з березня військові отримають підвищені пенсії, але як це відбуватиметься на Луганщині ми також розповімо надалі.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа