МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху
Сьогодні у циклі «Народний юрист» поговоримо про нововведення в українському законодавстві. Мова йде про те, що МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху. Під час підготовки використані матеріали Урядового порталу України.
Кабінет Міністрів України схвалив зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, які на спеціальному засіданні Уряду презентував Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
За словами очільника МВС, наразі в нашій державі склалася катастрофічна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху. У 2016 році в Україні сталися майже 155 тисяч ДТП, з яких понад 25 тисяч – із постраждалими особами. А протягом 2017 року – майже 117 тисяч ДТП, 19 тисяч з яких – із постраждалими.
«Лише за останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тисяч осіб. Травмовано – понад 57 тисяч. Для порівняння за 2016 рік у зоні АТО, де фактично відбуваються справжні бойові дії із застосуванням сучасного озброєння, загинули 763 наших військовослужбовців. Я хочу, аби усі ми розуміли, що нові правила – це не питання обмеження когось у правах і можливостях, а питання нашої безпеки. У нас на дорогах гине вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО», – зазначив Арсен Аваков.
Зокрема, пропонується внести зміни до статті 286 Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за порушення правил дорожнього руху.
Пропонується збільшити розміри покарань за вже передбачені вказаною статтею склади злочинів, а також додатково передбачити кримінальну відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння.
Серед головних новацій МВС – обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
У кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год., установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 (зараз 255) гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.
У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 (зараз 510) гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень.
Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 (зараз 510) гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.
Окрім того, пропонується збільшення накладання адміністративних штрафів з 3 місяців до 1 року з моменту виявлення правопорушення за керуванням транспортним засобом у нетверезому стані.
Новими змінами також планується запровадження системи автоматичної фото та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія. «Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватимуться на 30 років», – додав очільник МВС.
Зазначимо, Уряд схвалив проект Закону України про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху і три проекти постанов Кабінету Міністрів щодо змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія та функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень.
Найближчим часом пакет документів буде передано до Верховної Ради України.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа