Пенсійники Рубіжного про перші підсумки Пенсійної реформи (частина друга)
Сьогодні продовжуємо говорити про те, чи готові до змін управління Пенсійного фонду? Які актуальні завдання стоять перед пенсійниками? Що робиться щоб покращити життя наших пенсіонерів в окремо взятих регіонах?
І знов наш співрозмовник – начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області Наталія Миколаївна Смаглюк. Початок тут.
Нагадаємо, Рубіжанське об’єднане управління обслуговує населення міста Рубіжного і Кремінського району. Загальна чисельність пенсіонерів - більше 45 тисяч. З них – близько 25 тисяч складають рубіжани.
З липня цього року управління працює в новому приміщенні, за новою адресою по вул. Студентська, 35А.
Обслуговування у новому приміщенні здійснюється за принципом «єдиного вікна», так як цього вимагають стандарти обслуговування осіб, що звертаються до органів Фонду.
Весь спектр роботи з відвідувачами виконуватимуть спеціалісти Рубіжанського відділу обслуговування як фронт-офісу, який розміщується на 1 поверсі в 3-х залах обслуговування.
З турботою про людей з обмеженими фізичними можливостями будівлю обладнано пандусом та кнопкою виклику, а для громадян з вадами зору таблички з назвами кабінетів та іншою інформацією обладнані шрифтом Брайля.
Обладнали санвузли, зробили тут знаки безпеки, розмістили спеціальні таблички для сліпих з пухирцями. Є пандуси для переміщення інвалідів на кріслах-колясках, пішоходів з дитячими колясками та інших категорій населення.
Наталія Смаглюк розповіла як відбувається співпраця з місцевою владою Рубіжного.
Фахівці управління беруть участь у багатьох акціях, які проводяться на Луганщині - флеш-моб на вулицях міста Рубіжного на тему «Працюй легально», флешмоб «Ми працюємо задля вас!» в рамках заходів Єдиного дня Пенсійного фонду України, заходи до дня вшанування жертв Голодоморів та політичних репресій - «Запали свічку».
Пенсійники працюють з громадськими об’єднаннями, наприклад з «Кремінським бюро правової допомоги».
Дуже важлива робота ведеться з інвалідами, а саме прийом осіб з обмеженими можливостями за місцем проживання.
Наприклад, у листопаді начальник Рубіжанського відділу обслуговування громадян Світлана Нескуба здійснила прийом громадян з обмеженими фізичними можливостями за місцем їх проживання.
Наталія Смаглюк зауважила, що спеціалісти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області готові до індивідуальних роз’яснень та допомогти тим, хто не отримав перерахунок пенсії за масовою практикою.
З метою більш повної реалізації прав громадян, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України, та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення, спеціалісти управління здійснюють прийоми громадян на віддалених робочих місцях, у селищах Красноріченськ, Невське та Новоастрахань Кремінського району.
З першого дня роботи управління працюють окремі відділи з обслуговування громадян у м. Рубіжне та Кремінському районі. До речі особисто Наталія Миколаївна бере участь у виїзних прийомах громадян (наприклад, нещодавно у Невській селищній раді).
Спеціалісти управління проводять зустрічі із соціальними партнерами (Рубіжанським міським центром зайнятості), з працівниками управління освіти Рубіжанської міської ради, з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Традиційними стали зустрічі до святкових та пам’ятних дат. Наприклад, до міжнародного дня людей похилого віку, проводилася зустріч зі слухачами «Університету ІІІ покоління в актовому залі «Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рубіжанської міської ради».
На зустрічах мова йде про пенсійну реформу, осучаснення пенсій та підвищення розміру мінімальної пенсії.
Пенсійники йдуть до людей, при цьому вони працюють із цільовою аудиторію.
Наприклад, на зустрічі з викладачами та робітниками Інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім.В.Даля (м.Рубіжне) та науковими працівниками Науково-дослідного інституту йшлося про особливості пенсійного забезпечення науково-педагогічних та педагогічних працівників, порядок призначення і перерахунку пенсій у відповідності із змінами в законодавстві.
Ще один приклад відкритості – проведення Дня відкритих дверей. Наприклад, нещодавно в гості до управління приходили студенти Відокремленого підрозділу «Рубіжанський політехнічний коледж ім. О.Є.Порай – Кошиці» Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Юні відвідувачі цікавилися питаннями щодо необхідного мінімального страхового стажу для нарахування пенсії, участі у добровільному пенсійному страхуванні та накопичувальній системі пенсійного забезпечення.
Педагогічних працівників хвилювали питання можливості виходу на пенсію за вислугу років та зарахування періоду навчання і перебування у відпустці по догляду за дитиною до страхового стажу.
Наталія Миколаївна Смаглюк розповіла нам про відкритість управління.
***
Сьогодні Україна завершила перший етап Пенсійної реформи, яку називають однією з головних. Відверто говорячи, ця реформа визиває і позитивні відгуки, і негативні.
Але головна мета Пенсійної реформи хоч трошки поліпшити життя наших громадян, зробити виплати пенсій більш справедливими та прозорими.
І саме для цього ретельно працюють співробітники Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа