Пенсійники Рубіжного про перші підсумки Пенсійної реформи (частина перша)
Тема Пенсійної реформи, яка відбулася цього року продовжує залишатися однією з найголовніших тем у засобах масової інформації. Зрозуміло, що ми не остаємося осторонь.
Бо для нас важливо пояснити доступно і зрозуміло - що відбувається, чого очікувати далі. Ми присвячуємо українським реформам, зокрема Пенсійній реформі, багато уваги.
Цій темі присвячено і цей матеріал. Які актуальні завдання стоять перед пенсійниками? Що робиться щоб покращити життя наших пенсіонерів в окремо взятих регіонах?
Отже, що відбулося цього року? Прем'єр-міністр Володимир Гройсман та уряд провели Пенсійну реформу. Точніше сказати її першу частину.
Якщо говорити стисло, то Кабмін, та його очільник Володимир Гройсман зробили наступне - осучаснення пенсій. Але, підкреслює, це лише початок.
Головна мета - забезпечення бездефіцитності Пенсійного фонду у середньостроковій перспективі, що відбудеться через встановлення вимог до тривалості страхового стажу та мінімального розміру страхового внеску.
Варто зауважити, що пенсійний вік не змінюється. Він залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років.
При цьому громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).
Дійсно, відбулося скасування особливих умов виходу на пенсію, крім військовослужбовців. Призначення пенсій за вислугу років здійснюватимуть лише для військовослужбовців.
Мета уряду - досягнення стабільності пенсійної системи. Задля цього скасували обмеження розміру пенсій пенсіонерам, які працюють.
Загалом ініціативи уряду щодо підвищення пенсій торкнулися майже 9 млн. пенсіонерів. Все це і є Пенсійна реформа, якщо стисло.
Дуже важливо що пенсійна реформа з самого початку передбачала впровадження прозорих та зрозумілих правил визначення розміру пенсійних виплат.
Так, за новими правилами, на пенсію впливають: середня заробітна плата застрахованої особи, середня зарплата в Україні, з якої сплачено страхові внески та тривалість страхового стажу, протягом якого особа сплачувала пенсійні внески.
Про що б ми не говорили, коли мова йде про пенсії, варто пам’ятати про гроші. Що маємо у Луганській області? На Луганщині заборгованість з виплати пенсій відсутня. Станом на 27 листопада 2017 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області у повному обсязі виконано фінансування виплати пенсій у сумі близько 994 млн. гривень.
Процес фінансування відбувся згідно графіка виплат, заборгованість з виплати пенсій в області відсутня. Саме зараз виплачується груднева пенсія.
До речі, в Луганській області загальна чисельність пенсіонерів складає близько 327 тис. осіб, з яких 314 тис. цивільних та 13 тис. військових пенсіонерів.
Нарахування і виплата пенсій здійснюється майже 300 тис. пенсіонерів, в тому числі близько 90 тис. внутрішньо переміщеним особам. Продовжується робота по оформленню електронних пенсійних посвідчень. В першу чергу це стосується виготовлення таких посвідчень для внутрішньо переміщених осіб-отримувачів пенсій.
Сьогодні наш співрозмовник - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.
Наталія Смаглюк розповіла про те, які відбувся перший етап реформи, хто і скільки отримав грошей в результаті перерахунку пенсії.
2017 рік для пенсійників Луганщини був знаковим. Чому? На Луганщині відбувся процес оптимізації районних управлінь Фонду. Ця реорганізація відбувається в рамках Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України.
В процесі реорганізації в області шляхом злиття з 11 працюючих управлінь створено 3 міських та 5 об’єднаних управлінь. Серед пріоритетів діяльності управлінь: підвищення якості обслуговування громадян.
У тому числі, мова йде не тільки про покращення обслуговування відвідувачів в залах обслуговування громадян, а також про створення віддалених робочих міст та агентських пунктів при територіальних громадах для надання пенсійних послуг. Рішення щодо об’єднання управлінь є суто організаційним рішенням Пенсійного фонду України і його мета – покращити якість управління в пенсійній системі.
Після оптимізації яка відбулася цьогорічною весною, Рубіжанське об’єднане управління обслуговує населення міста Рубіжного і Кремінського району. Загальна чисельність пенсіонерів - більше 45 тисяч. З них – близько 25 тисяч складають рубіжани.
Варто зауважити, що у цьому році Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України отримало власний будинок. У липні після капітального ремонту, відбулось урочисте відкриття нового приміщення.
26 років працює Пенсійний фонд в Рубіжному, але ніколи не мав власного приміщення. І, нарешті, здійснилося! Рубіжанська міська рада прийняла рішення про передачу цієї будівлі комунальної власності в оренду з подальшою передачею у власність фонду.
Пенсійний фонд України за сприяння обласного управління виділив гроші на капітальний ремонт. Величезний внесок у ремонт будівлі вкладено і співробітниками міського та обласного управлінь Фонду, які на протязі всього ремонту поєднували основні обов'язки з будівельними роботами.
Наталія Смаглюк розповіла, що в наступному році пенсійна реформа буде продовжуватися.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа