Новини Івано-Франківська та області

Про дітей, вагітність та про всиновлення. З точки зору права

Сьогодні у циклі «Народний юрист» поговоримо про дуже делікатні теми: дітей, про вагітність  та про всиновлення. Говорити, безумовно з точки зору законодавства, тобто – з точки зору права. При підготовки цього випуску були використані матеріали громадських організацій «Схід-SOS», «Донбас SOS» та Благодійного фонду «Право на захист».

Допомога по вагітності та пологах

Не залежно від місця свого працевлаштування (на підприємстві, в установі та організації, чи у фізичної особи) усі працівники є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, яке в свою чергу включає і допомогу по вагітності та пологах для жінок.

Виплачує дану допомогу Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а от готувати документи і робити розрахунки прийдеться роботодавцю або його бухгалтеру, якщо такий є. Як стверджують юристи,  робити це потрібно швидко, щоб виконати дві умови, зазначені у ст. 52 Закону про страхування від непрацездатності :

* розглянути документи для призначення допомоги по вагітності і пологам не пізніше десяти днів з дати їх надходження;

* виплатити кошти в найближчий (з дати призначення допомоги) день, встановлений для виплати заробітної плати.

Бувають випадки, коли у жінки ще є бажання попрацювати і вона не хоче іти у відпустку з того дня, коли у неї відкрито лікарняний. В цьому випадку вона повинна у заяві вказати конкретну дату, з якого вона візьме відпустку.

А вже на підставі цієї заяви бухгалтер або підприємець видає наказ про надання відпустки по вагітності і пологам строком, який вказано у лікарняному листку. Роботодавець не має права відмовити жінці в декретній відпустці.

Тривалість декретної відпустки як правило складає 70 календарних днів до родів та 56 після – всього 126 календарних днів.

При ускладнених родах або при народженні двох або більше дітей післяродовий період подовжується до 70 днів і загальна тривалість відпустки складає уже 140 днів.

В такому випадку жінці видається другий листок по вагітності і пологам строком на 14 календарних днів.

Допомога по вагітності і пологам виплачується однією сумою за весь період відпустки після прийняття комісією рішення про її призначення (тобто оформлення згаданого на початку статті протоколу). Датою такої виплати є найближчий, після прийняття цього рішення, день виплати зарплати.

Головний висновок – народжуйте діточок. Сьогодні, дійсно важко: війна, бідність, негаразди. Але народжуйте, якщо Бог дарить вам таке щастя!

Чи можна усиновити дитину з іншої області?

Досить часто фахівці програми «Сирітству – ні!» чують від потенційних усиновителів про те, що нібито не можна усиновити дитину з іншого регіону. Тому ми вирішили розвінчати цей міф.

У постанові Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей », яка регулює питання усиновлення, сказано, зазначено, що для отримання інформації про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидати в усиновлювачі мають право звернутися в службу у справах дітей за місцем їхнього обліку, служби у справах дітей обласних та Київської міської держадміністрацій та Мінсоцполітики.

Кандидати в усиновлювачі, які за результатами ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку, не виявили бажання отримати направлення для знайомства з дитиною, можуть звернутися в Мінсоцполітики для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на централізованому обліку.

За бажанням їм також може бути призначена дата наступного ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку. Тому, як бачимо, всиновлювати можна дитину з будь-якого регіону України.

Діти – це найкраще та найголовніше що у нас є. А ті, хто вміє ладнати з дітьми - витривалі, чесні, чисті люди. Дітей не обдуриш, як не намагайся.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також