Лідер інформаційного мовлення Луганщини набирає обертів (частина друга)
Сьогодні ми продовжуємо розповідь про те, як представники Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», депутати Верховної Ради, представники Міністерства інформаційної політики України та Офісу Ради Європи в Україні побували у Сєвєродонецьку. Початок розповіді читайте тут.
27 липня робоча нарада відбулася із заступниками голови облдержадміністрації Юрієм Клименко, Сергієм Філем та представниками ЗМІ. Говорили про головне – про інформаційну безпеку та протидію інформаційній агресії.
До речі, про те, що – це державне завдання не сперечалися, хоча серед членів делегації були представники різних політичних сил.
Під час візиту на Луганщину у членів поважної делегації було чимало зустрічей – з військовими у Станиці Луганській та Щасті, у прикордонниками та місцевими мешканцями у Міловому, з головою Луганської обласної державної адміністрації – керівником обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом, з журналістами Луганщини.
Гості разом із заступником голови Луганської ОДА Юрієм Клименком відвідали будівництво вежі в Бахмутівці, з якої вже скоро вестиметься мовлення на зазначені території.
Особливу увагу учасники приділили розвитку суспільного мовлення на Луганщині та взаємодії ЗМІ з органами влади. «Для обласної влади одне із головних пріоритетних завдань є опір російській пропаганді. Ми робимо все можливе, щоб українське радіо та телебачення транслювалися по всій території області», - , – наголосив Юрій Клименко.
Він розповів про будівництво 134 метрової телевежі в Новоайдарському районі. За словами Юрія Кліменка, сигнал з нової телевежі, не тільки покриє мовленням всю підконтрольну українській владі територію, а й буде доходити до Луганська, Алчевська та майже до Краснодону.
Крім цього, мешканці населених пунктів Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів, розташованих поблизу лінії розмежування, відтепер матимуть змогу слухати українське радіо. Для цього були закуплені комплекти для трансляції радіосигналу – «супутникова тарілка», ретранслятор та гучномовець.
Окрім зазначеного, варто також згадати і те, що сьогодні мешканці півночі Луганщини мають змогу почути радіо «Пульс». Більш того, з гучномовців лунають позивні «Пульсу» на центральних площах Марківки, Троїцького, Старобільська.
Варто додати щодо зусиль обласної влади обласне видання «Луганщина.ua» – газета територіальних громад Луганської області. Газета виходить накладом у 50 тисяч примірників. Її читають у багатьох куточках Луганщини, вона безкоштовно розповсюджується по всій області, її доставляють мешканцям «нульовки», її беруть громадяни, що перетинають КПВВ «Станиця Луганська». До речі, на хвилях радіо «Пульс» виходить огляд місцевої преси. Ось така виходить конвергенція та співпраця серед ЗМІ Луганщини.
Євген Глібовицький – член Наглядової ради ПАТ НСТУ. Він вважає, що завдання суспільного мовника не обслуговувати владу, а захищати інтереси суспільства, громади. Також він зауважив, що на відміну він Росії, українські ЗМІ не є суто пропагандистськими, у них інші цілі і завдання, хоча інформаційна безпека має бути складовою загальної державної безпеки.
Зусилля обласної влади Луганщини, яка стала не споживачем місцевого інформаційного продукту, а партнером ЗМІ у розбудові медіа простору, відзначила Вікторія Сюмар. Вона підкреслила важливість спільних дій між облдержадміністрацією та редакцією «ЛОТ».
«Приємно, що влада та лотівці стали справними інформаційними партнерами, які роблять все можливе, щоб в області діяло та поширювалося телевізійне мовлення», – наголосила вона. Вікторія Сюмар також додала, що центральний влада готова стимулювати розвиток мовлення на Луганщині, надавати фінансування на проекти, які дозволять створити українське інформаційне середовище.
Якщо з телебаченням та радіомовленням все більш-менш ясно, то газетярі бідкаються: на Луганщині відсутня сучасна типографія. Та що була, і на якій друкувалися всі паперові ЗМІ, залишилася в окупованому Луганську.
Народний депутат України Юрій Павленко - член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, фракція політичної партії "Опозиційний блок".
За його словами, депутати різних фракцій у Комітеті знаходять спільну мову.
Але головне, на чому зосередився Юрій Павленко, сьогодні і депутати, і виконуюча влада - від уряду, до місцевої влади розуміють, що час знаходити спільну мову в інформаційній сфері. Цього не було рік тому, бо гралися у пінг-понг – «Ти винен, ні, ти винен».
За цей рік відбулися позитивні зміни, відбувається продуктивна дискусія, є результат. Юрій Павленко також високо оцінив роботу «Луганської дирекції», яка є лідером у мовленні.
Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова вважає, що мовлення вздовж кордону з РФ та на лінії розмежування з окупованими територіями має здійснюватися в особливому режимі.
«Російська пропаганда найбільш відчутна саме тут. Але для розвитку медіа, а відповідно способів протидії ворожим інформаційним впливам, потрібно створити особливі умови, зважаючи на неприбутковість і ризиковість ведення журналістської діяльності в регіоні. Формула реалізації мовлення та підтримки ЗМІ має бути знайдена», - наголосила вона.
Перший заступник Джапарова також зазначила: «Інформаційна реінтеграція Сходу України є пріоритетним питанням для Міністерства інформаційної політики України. У рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, жодна область не отримала такої кількості частот, як Донецька та Луганська області. Найбільшу кількість частот для мовлення отримали канали Суспільного мовлення».
Сергій Таран – політолог, член Наглядової ради вважає, що в стані гібридної війни дуже важливі саме об’єктивні журналісти, патріотичні журналісти, які доносять до аудиторії правду про сьогодення. Він вважає, що саме тут, на Луганщині, у Сєвєродонецьку твориться та Україна, яку всі ми хочемо бачити – нова європейська країна.
Сергій Таран вважає, що «Луганська дирекція» дуже успішна, велике значення має колектив та його лідер.
Заступник голови Луганської облдержадміністрації Сергій Філь говорить про важливість інформаційної політики, він вважає, що пріоритет інформполітики має бути зазначений у «Стратегії розвитку Луганщини до 2020 року».
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа