Новини Івано-Франківська та області

Третя річниця визволення Рубіжного, Сєвєродонецька, Лисичанська, але головне свято України попереду (частина перша)

Днями українська Луганщина відсвяткувала третю річницю визволення Рубіжного, Сєвєродонецька, Лисичанська. Мабуть не варто говорити, «відсвяткували», точніше буде – відзначили. Тому що головне свято України попереду. І це свято – Перемоги обов’язково прийде. Ніхто не знає коли і як це відбудеться. Можливо то буде спекотний день, або буде лютий мороз, проте День нашої спільної перемоги прийде.

Президент України Петро Порошенко, напередодні поздоровив мешканців Луганщини, та зазначив: «Вітаю жителів Сєверодонецька, Лисичанська та Рубіжного з третьою річницею звільнення від окупації. Сьогодні ми з вдячністю згадуємо тих, хто повернув мир у ці міста, хто посунув пекло на десятки кілометрів східніше і південніше та очистив від окупантів більшу частину Донбасу. Слава українським воїнам! Донбас був, є і буде українським!».

Підполковник поліції Луганського обласного управління, старший оперуповноважений карного розшуку Тарас Симоненко звільняв Рубіжне. Він з товаришами підіймав український прапор на адміністративною будівлею міськради та міліції.  

Тарас Симоненко розповів як це відбувалося.

Три роки тому, саме 21 липня 2014 року українські військові визволили Рубіжне від незаконних збройних формувань та знов підняли над містом синьо-жовтий прапор. Дякуючи Богові, під час визволення Рубіжного та Сєвєродонецька ніхто не загинув, а от у Лисичанську загинули 15 українських лицарів.

Організаторами святкування Дня  визволення Рубіжного виступили громадська організація «Союз ветеранів АТО місто Рубіжне», Рубіжанський відділ поліції, Рубіжансько-Кремінський військкомат. Долучилася до святкування і місцева влада Рубіжного. Саме долучилася, а не виступила організатором.

Ми поспілкувалися з організаторами святкування. Андрій Трощий – учасник бойових дій, проходив службу за мобілізацією у 80-тій відокремленій десантно-штурмовій бригаді, викладач Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму. Він згадав як звільняли рідне місто Рубіжне, розповів чому вирішив захищати Батьківщину.   Андрій Трощий вважає, що сьогодні святкується трагічна, але героїчна дата та слід вшановувати пам'ять загиблих.

Говорить учасник звільнення Рубіжного, начальник Рубіжанського відділу поліції,  підполковник Сергій Паращенко.

Урочисті заходи розпочалися  з  формування автоколони  на площі Перемоги. Далі  автоколона, в якій взяли участь щонайменше 30 автомобілів, проїхала вулицями міста. В районі  залізничного вокзалу, біля пам’ятника  відбувся траурний мітинг та вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців Збройних Сил України.

Пам’ятник встановлено на честь воїнів 30-ї механізованої Новоград-Волинської бригади, які загинули в цих місцях у травні 2014 року. 

22 травня 2014 року назавжди кров’ю вписане в історію Рубіжного.  В цей день в бою з терористами поблизу Рубіжного загинули солдати української армії з Новоград-Волинської 30 аеромобільної бригади сержант Сергій Ярошенко та рядовий Олександр Ковальчук. Воїни посмертно  були нагороджені орденами «За мужність» третього ступеню.

Заупокійну літію провів благочинний Рубіжанського церковного округу архімандрит Іоасаф. Після проведення служби Божої  архімандрит Іоасаф українською звернувся до вірян зі словами Божого благословення.

Пролунали траурні промови, заспівали Гімн України.  

Потім відбулися у великій залі місцевого Палацу культури відбулися урочисті збори та  церемонія  нагородження. На заході були присутні представники влади, військові, правоохоронці, волонтери, громадські активісти, патріоти Рубіжного. 

Свято розпочалося зі звернення архімандрита Іоасафа, а потім хор заспівав духовний Гімн України «Молитва за Україну» - «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Дуже приємно було почути привітання з Івано-Франківщини. В скрутні часи справжні друзі, побратими підставляють своє надійне плече, простягають руку допомоги. Місто-побратим Рубіжного - Долина широко відоме своєю доброчинністю. Вони закупили вже декілька сучасних реанімобілів для команди швидкого реагування «Вітерець», яка рятує бійців на передовій; регулярно відправляють величезну кількість медикаментів, продуктів харчування та спорядження для військових. І вже два роки долинські родини двічі на рік приймають рубіжанських дітей на відпочинок. Прості люди, прості долиняни дуже боляче переживають разом з нами ті події, які відбуваються у нашому регіоні. А сьогодні зі знаменною датою рубіжан вітам місто-побратим Долина.

З відеозверненням виступив  міський голова Володимир Гаразд.

Від імені голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза його заступник Сергій Філь привітав рубіжан із третьою річницею визволення та запропонував вшанувати загиблих хвилиною мовчання.

Потім слово для привітання та нагородження було надано заступнику міського голови місто Рубіжне Віталію Стародубцеву.

Під час вшанування пам’яті загиблих, військовий комісар Рубіжансько-Кремінського об’єднаного військкомату  підполковник В’ячеслав Суханов згадав, що як раз напередодні  загинув боєць  92-ї бригади. Тридцятичотирьохрічний кремінянин Віктор Чорнобай пішов захищати Батьківщину у лютому цього року. На свій день народження – 20 липня – він вступив у свій останній бій із ворогом, для якого не існує жодного поняття, навіть, такого як перемир’я. Віктор загинув в районі Красногорівки Донецької області під час бойового зіткнення з ворожою ДРГ.

Говорить військовий комісар Рубіжансько-Кремінського об’єднаного військкомату  підполковник В’ячеслав Суханов.

Приємно відзначити, що міський Палац культури  підготував цікаву концертну програму. Глядачі гаряче аплодували  зразковому ансамблю танцю «Орля» та народного ансамблю танцю «Барвінок», цирковій студії «Кристал».

Нікого не залишили байдужими пісні у виконанні Анжеліки Ковальчук («Молитва про сина»),  Дмитра Ульчіча («Пісня про рушник»). Аплодисментами зустрічали кожну пісню автора та виконавця,  військовослужбовця  Національної гвардії України Володимира Пастушка.

Автор та виконавець пісень,  лейтенант  Національної гвардії, перший добровольчий батальйон імені генерала Кульчицького,  Володимир Пастушок, який був на концерті у Рубіжному розповів про те, як визволяли Луганщину та згадав загиблих героїв. На думку співрозмовника, незважаючи на весь безлад у державі, так святкування об’єднує патріотів, підіймає їх дух. Володимир Пастушок вважає, що війна, російська агресія сприяла тому, що українська нація згуртувалася и це і є вже першою перемогою, але справжня перемога попереду.

Після урочистих зборів всіх чекала смачна АТОшная каша і ароматний чай. Головними кулінарами були бійці батальйону спецпризначення Національної поліції «Луганськ-1».

Боєць батальйону «Луганськ-1» за позивним «Саруман» розповів про солдатську кашу та додав, що коли звільнять Луганськ то дам зварять ще гарніший куліш!

***
Війна продовжується. На Луганщині та Донеччині не припиняються ворожі обстріли. Російсько-терористичні бандформування раз за разом  порушують  «режим тиші» вздовж лінії розмежування. Під обстрілами Станично-Луганський та Попаснянський  райони. Ворог використовує не тільки гранатомети, кулемети, стрілецьку зброю, а також великокаліберну важку зброю.  З тривогою ми вчитуємося у донесення прес-центру штабу АТО: молимося за українських захисників, намагаємося допомагати їм.
Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також