Новини Івано-Франківська та області

Право знати Мінюст запустив онлайн будинок юстиції

Мешканці Росії, забувши про свої проблеми, пов’язані з «бояришником», знов переймаються запитанням: «Что там у хохлов?». Днями їхній президент підписав Указ про визнання документів, виданих в так званих «ЛНР» та «ДНР». Відверто кажучи, серед мешканців «ЛНР» не багато таких дурнів, хто порвав свій український паспорт, або інший український документ, сподіваючись, швидко отримати новий, з гербом «молодой республики». До речі ніде в світі, такі документи не визнаються.

Тим часом, європейські зміни мало по малу входять у повсякденне життя «пересічних українців». Яскравий приклад цього – офіційне відкриття проекту «Онлайн будинок юстиції». Що це значить коротко кажучи? Тепер отримати дублікати загублених свідоцтв про народження чи шлюб, чи зареєструвати громадську організацію можна буде через Інтернет.

Особливо корисне це для тих, хто загубив свої документи – дипломи, або свідоцтва  - під час буремних подій на Донбасі. Новий сервіс буде корисним не тільки для переселенців, а й для мешканців окупованої території. Отримати офіційні дублікати стало можливим, якщо у вас, ясна річ, є доступ до всесвітнього павутиння, до Інтернету.

За допомогою цього сервісу «Онлайн будинок юстиції» ви можете: отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Отже, «Онлайн будинок юстиції». Розповімо докладно та одночасно просто про цей сервіс.

У лютому у Києві пройшла презентація виходу проекту Міністерства юстиції «Онлайн будинок юстиції» на всеукраїнський рівень. Перед тим як запустити сервіс на всю країну, пілотний проект майже рік проходив випробування на базі Головного територіального управління юстиції у Києві.

Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу  online.minjust.gov.ua.

«Сьогодні ми презентуємо вже як національний проект «Онлайн будинок юстиції», який пропрацював у тестовому режимі на рівні Києва майже рік. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця», - зазначив у ході презентації Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, на порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Корисна нова платформа «Онлайн будинок юстиції» і для підприємців.  Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця можна скористатися на сайті проекту. На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги.

Окрім вищезгаданих сервісів, українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис. Презентовані послуги - це лише початок.

«Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції.

Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна», - додав очільник Мін’юсту.

…Люди годинами стояли в чергах, відпрошувалися з роботи і все заради однієї «бумажки». Тепер будь-який громадянин може подати заявку через «онлайн будинок юстиції» про втрату документа і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат уже завтра. Тепер отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко - в 3 кліки мишки.

Переведення всіх послуг, якими опікується юстиція в он-лайн режим дасть можливість спростити життя пересічного українця, зменшити кількість бюрократичних процедур і запобігти корупції. Даний сайт забезпечує отримання послуг без контакту з представниками влади. Тут можна отримати  необхідні сервіси в електронному режимі.
«Он-лайн будинок юстиції»  змінює характер відносин між клієнтом та представником установи з повноваженнями, підписом та печаткою. Тепер адміністративними послугами можна скористатися самостійно без персонального контакту.

Користуватися «Он-лайн будинком юстиції» можуть всі без винятку громадяни з будь-якої  точки світу. Єдина необхідна умова – наявність Інтернету. При цьому інтерфейс розроблений таким чином, щоб не висувати значних вимог до якості мережі.

Величезні корпорації світу відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Сучасні технології є важливою складовою розвитку економіки та суспільства країні. Усі цивілізовані країни переходять у формат електронного врядування у різних напрямках, в тому числі, у наданні різноманітних державних послуг.

Нині у Європі зовсім відмовляються від паперових носіїв. І ми є частиною цього процесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства.

Справді, ну, хто не знає таке гірке прислів’я – «без бумажки ти букашка». Тепер з’явилася на надія на зміни і в Україні.

Хто допоміг? Перевести гарну ідею у реальний проект допомогли міжнародні фонди та організації. Варто їх згадати – Міжнародний  фонд «Відродження». Окрім «Відродження», проект підтримали  Фонд Східна Європа, Швейцарське бюро співробітництва.

Давайте подивимося на цю інновацію ширше -  перевівши цю систему в он-лайн, її автори та розробники піклуються про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідності мільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електронних можливостей пригнічували це право.

Тепер право отримувати документ, а значить і право знати більше стає реальністю, стає ближчим для пересічних громадян. 

Можна по різному відноситися до українського уряду, до влади взагалі, але маємо те, що маємо – сьогодні в Україні з’являється багато нових, корисних речей.

Нині в напрямку запровадження електронних сервісів Україна рухається у ногу з часом зі всім світом. Не побачити цього не можна. От саме такі у нас справи.

Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також