Європейський тиждень проти расизму відбудеться у 9 областях України
З 18 березня по всьому континенту стартує Європейський тиждень проти расизму, під час якого активісти та активістки пропагуватимуть рівність між всіма людьми незалежно від кольору шкіри та святкуватимуть культурне розмаїття. Близько 100 000 людей вже долучилися до тижня проти расизму. В Україні мистецькі та просвітницькі заходи на підтримку європейських цінностей відбудуться у 9 регіонах України. Про це повідомляє команда проекту “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”.
Задля отримання стійких результатів та розбудови України, як демократичної держави, в якій шануються європейські цінності та права людини у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях небайдужі молоді люди, освітяни та громадські активісти проведуть мистецькі, освітні та культурні заходи з залученням школярів, студентів, спортсменів, журналістів, поліцейських, громадських активістів та діячів культури.
В Ужгородському Національному Університеті та ужгородській спеціалізованій школі для ромів відбудуться презентації та перегляди соціальних відео, дискусії та дебати про расизм, дискримінацію та шкільну сегрегацію. Кампанію проти расизму підхопить й Хмельницький Національний Університет, де молоді люди влаштують флешмоб “Разом з нашою молоддю” та проведуть тренінги про ненасильницький спротив расизму й руйнування стереотипів у суспільстві.
У 7 інших областях України за організацію Європейського тижня проти расизму візьмуться випускники та випускниці освітнього проекту “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”, що ініційований Молодіжною організацією “СТАН” за підтримки National Endowment for Democracy.
Підчас воркшопу молодими людьми було розроблено п’ять міжрегіональних проектів (просвітницьких, спортивних та мистецьких), ініціаторами яких стали активісти та активістки з різними етнічними, культурними та соціальними ідентичностями, в тому числі, внутрішньо переміщені особи, LGBTQI, правозахисники з Донбасу і Криму, люди старшого шкільного та студентського віку.
Від сьогодні у восьми населених пунктах України (Жмеринка, Івано-Франківськ, Ізюм, Київ, Луцьк, Мелітополь, Полтава, Розівка) стартують ініціативи @Ivano-Frankivsk Against Racism, Життя в твоєму кольорі, флешмоб “Red card to racism”, міжкультурний вечір “МіжДруж”, освітня ініціатива "ПОГІМ говорить про расизм".
Усі вищезгадані ініціативи до Європейського тижня дій проти расизму офіційно зареєстровані у глобальній базі мережі UNITED, тому правозахисні організації та міжнародні інституції спостерігатимуть за заходами в Україні, та розповідатимуть про події на загальноєвропейському ресурсі weekagainstracism.eu для всієї Європи.
Учасники проекту “Життя в твоєму кольорі” вже йде інтенсивна підготовка до першого перфомансу, який відбудеться 18 березня у Івано-Франківську, де Антон Романов, київський режисер, з намальованим знаком рівності на обличчі проведе цілий день у місті, спілкуючись про проблему расизму та упереджене ставлення до переселенців, біженців та людей іншого кольору шкіри. Його зніматимуть оператори і пізніше буде змонтовано дослідницькі відео-звіти. Подібні перфоманси за участі Антона та інших учасників проекту відбудуться у Києві, Жмеринці, Мелітополі та Полтаві.
Наступний захід, який буде реалізований 19 березня у Луцьку – мультикультурний вечір “МіжДруж” за участі студентів Східноєвропейського національного університету, Луцького національного технічного університету та волонтерів Корпусу Миру з США. На тренінгу будуть обговорюватись проблеми дискримінації та расизму в Україні та Європі вцілому та методи протидії цьому явищу.
Інтернет - флешмоб “Red card to racism”, що стартував серією відеозвернень низових активістів до суспільства, шукає людей, які готові показати свою позицію по відношенню до расизму та зняти короткий ролик зі словами “I give red card to racism and white card to open mind!”. Це допоможе привернути більшу увагу користувачів широкої аудиторії до такої глобальної проблеми як расизм та об’єднатися задля підтримки розмаїття.
У місті Ізюм та в селищі Розівка Запорізької області відбудуться освітні заходи з залученням великої молодіжної аудиторії. Ентузіасти будуть розповсюджувати просвітницьку літературу та спілкуватися з молоддю про глобальні європейські цінності.
Ще одна дослідницька робота “Говоримо про расизм” реалізовується у Полтавській обласній школі-інтернаті. Суть дослідження полягає у порівнянні обізнаності дітей у Полтавській та Берлінській школах стосовно ксенофобії та расизму.
Протягом березня в Івано-Франківську триватиме щорічний турнір «Футбол Проти Расизму». У турнірі братиме участь команда Патрульної поліції Івано-Франківська та команди студентів з Нігерії, Гани, Анголи, Камеруну та арабських країн. Фінал турніру буде присвячений Міжнародному дню боротьби за ліквідацію расової дискримінації та відбудеться протягом Тижня проти расизму.
Для отримання додаткової інформації потрібно зв’язатися з командою проекту “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”: [email protected], +380953495325 (Ярослав), +380930001943 (Ольга)