Бібліотекарі та педагоги з Луганщини на пітчингу проектів соціальної дії в Києві
Днями в Києві відбувся Пітчинг проектів. Захід організований у межах програми „Active citizens (Активні Громадяни)ˮ за підтримки Британської Ради та Координаційного центру переміщених ВНЗ.
Учасниками стали 54 студенти та викладачі, які ділилися досвідом, радилися з фасилітаторами, вчились один в одного. Організатори поставили дійсно масштабну мету, а саме: зробити життя переміщених вишів комфортним для всіх, дати можливість розвиватися, вчитися, ділитися досвідом і відпочивати з користю.
Про це Параллель-медиа повідомили у прес-центр ЛОУНБ імені О. М. Горького.
Зі Старобільська захищати проект вирушили команда Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та представник із Луганської обласної бібліотеки імені О. М. Горького. Пітчинг проектів відбувався під дійсно мотивуючим гаслом: „Думай глобально, дій локальноˮ. З цього приводу працівник бібліотеки та учасник пітчингу Юник Анастасія зазначає: «Можливість побувати на пітчингу відкрила перед нами горизонти комунікації з людьми з різних куточків України. Так, у нас різні проекти, але одна мета – об’єднати громаду, активізувати її та надихнути діяти. Звісно, перші дні було важко звикнути до нових людей та умов роботи, але подальші дні стали дуже плідними».
Попередній відбір пройшли 35 проектів соціальної дії, покликані вирішити одну з проблем у конкретному місті, селищі, університеті. Презентація проектів відбувалася у плідній атмосфері: кожен з учасників мав 3 хвилини, аби захистити свій проект, максимально точно та лаконічно окресливши мету та план виконання свого задуму. Звісно, не всі учасники змогли отримати довгоочікувані гранти, але 14 проектів усе ж досягли фінішної прямої та отримали омріяну перемогу.
Як зазначає бібліотекар, енергетика, яка панувала протягом цих 5 днів дійсно зарядила учасників знаннями, ентузіазмом та бажанням не зупинятися, адже одна поразка – це не привід зупинятися й опускати руки. Найголовніше, що дав цей візит – вміння відчувати команду та бути нею.
У заключний день усі учасники змогли почули слова підтримки не лише від фасилітаторів, у яких багато чому навчилися, а й від Надзвичайного та Повноважного Посла Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, Заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Гергія Туки, директора Британської Ради в Україні Саймона Вільямса.